Podatki w biznesie hotelowym – odcinek 1 (audycja Horeca Radio)

0
1156
W premierowym odcinku cyklu audycji pt. „Podatki w biznesie hotelowym” Małgorzata Dankowska, doradca podatkowy i Partner TPA Poland, odpowiedzialna w firmie za zespół ds. nieruchomości oraz warszawską praktykę podatkową, poinformuje o zmianach w projekcie ordynacji podatkowej na 2019 rok.

Małgorzata Dankowska specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym i restrukturyzacyjnym, w szczególności dla branży real estate oraz hotelarskiej. Jest specjalistką w zakresie doradztwa dla funduszy inwestycyjnych, a także autorką licznych publikacji o tematyce podatkowej, w tym publikacji książkowej „Podatki w hotelarstwie” czy „What’s new in taxation of Polish Real Estate Market?”. Brała udział w wielu konferencjach i szkoleniach branżowych, m.in. w październikowym Hotel Meeting Businesswoman Edition.

W 2013 roku Dankowska została wyróżniona drugim miejscem w rankingu Dziennika Gazeta Prawna w kategorii najlepszych doradców podatkowych w zakresie fuzji i przejęć. Dwukrotnie otrzymała tytuł Women in Tax leaders przyznawany przez International Tax Review. Jest także członkinią International Fiscal Association oraz Stowarzyszenia REIT Polska, a od października współprowadzi w Horeca Radio cykl audycji pt. „Podatki w biznesie hotelowym”, w których będzie udzielać wskazówek dotyczących rozwiązywania kwestii podatkowych oraz informować o najnowszych zmianach w tym zakresie.

Zapraszamy do wysłuchania pierwszej audycji pt. „Zmiany w projekcie ordynacji podatkowej na 2019 rok”.

„Można pokusić się o stwierdzenie, że Ministerstwo Finansów dba o to, żeby doradcy podatkowi mieli co robić. Czy to jest dobre dla biznesu? To zależy. Sam fakt, że coś się zmienia, nie jest zły – każda zmiana niesie za sobą coś nowego. Pytanie natomiast, ile jest tych zmian, jak często one występują i jak szybko są komunikowane – innymi słowy: ile czasu dajemy przedsiębiorcom, ale też doradcom podatkowym, na zapoznanie się z nimi i implementację. Od lat próbuję zatem tłumaczyć zawiłości polskiego systemu podatkowego dla branży hotelarskiej”.

Małgorzata Dankowska, doradca podatkowy i Partner TPA Poland

Pobierz audycję w formacie MP3

Partnerzy audycji:

        

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.