Dlaczego Twój lokal potrzebuje systemu do zarządzania pracownikami?

0
850
Fot.: Materiały GoPOS

Prowadzenie restauracji to bardzo wymagające zadanie, na które składa się mnóstwo procesów i czynności. Mogą one obejmować chociażby zarządzanie zasobami ludzkimi, monitorowanie obecności i pracy kadry czy sporządzanie listy płac. Ręczne przygotowywanie tego typu danych nie tylko jest czasochłonne, ale też – mało wydajne. Dlaczego więc nie ułatwić sobie tych codziennych procesów poprzez odpowiednie narzędzia i systemy? Poznaj 4 zalety aplikacji do zarządzania pracownikami i dowiedz się, dlaczego Twój lokal jej potrzebuje.

Jak system do zarządzania pracownikami pomoże Twojej restauracji?

Zarządzanie pracownikami to niezbędny element dobrze prosperującego biznesu gastronomicznego. Jeśli do zadania podejdziemy poważnie i rzetelnie możemy liczyć na poprawę działań, lepszą wydajność kadry i jej odpowiednie wykorzystanie. W tych wszystkich działaniach pomagają dziś systemy, które gromadzą niezbędne do poprawnego zarządzania pracownikami dane, by następnie wykorzystać i poprawić funkcjonowanie biznesu na wielu polach. Dzięki nim cały proces staje się o wiele prostszy, wygodniejszy i szybszy niż przy tradycyjnych, ręcznych metodach. Jakie jeszcze zalety posiadają?

Z systemem zaoszczędzisz pieniądze

Odpowiedni system do zarządzania personelem pozwoli zmaksymalizować Twój zysk. Z aplikacją wyliczysz precyzyjne pensje pracownicze, z podziałem na poszczególne stanowiska i zmiany. Dodatkowo zaoszczędzisz także na minutach, w których personel jeszcze nie pracował, bo np. w tym dniu akurat spóźnił się do pracy. Jak to możliwe? Dzięki funkcji logowania się do systemu w momencie rozpoczęcia pracy, otrzymasz dane tylko o faktycznie przepracowanych godzinach kadry. To wszystko pozwala otrzymać pełną kontrolę nad kosztami, a w rezultacie zaoszczędzić nawet do 5h miesięcznie na wypłatach za spóźnienia pracowników.

Z systemem zaoszczędzisz czas

Ręczne zarządzanie procesami zajmuje zbyt wiele czasu, a dla managerów, przy natłoku innych obowiązków, może okazać się zbyt frustrującym zadaniem. Z odpowiednim systemem możesz jednak zaoszczędzić do 73% czasu potrzebnego na rozliczenia każdego ze stanowisk z osobna. Dzięki przechowywaniu danych na temat funkcji Twoich pracowników, wszystkie rozliczenia możesz generować błyskawicznie za pomocą zaledwie jednego kliknięcia.

Fot.: Materiały GoPOS

Z systemem zwiększysz wydajność pracowników

Jak poprawić efektywność pracy zespołu? Warto wykorzystać do tego raporty na temat sprzedaży pośród poszczególnych pracowników. Dane na temat tego, jak swoją pracę wykonuje kadra, pozwalają planować odpowiednie grafiki. W ten sposób można przyporządkować zadania do poszczególnych pracowników zgodnie z ich umiejętnościami i predyspozycjami, a dzięki temu efektywniej wykonywać wszystkie obowiązki w lokalu.

Z systemem usprawnisz wiele działań

System do zarządzania pracownikami pozwala także usprawnić rozliczenia pracowników, którzy wykonują obowiązki na kilku stanowiskach. Jeśli zdarza się, że Twój kelner czasem jest kurierem, wystarczy, że przypiszesz do niego odpowiednie stanowiska z adnotacją o stawkach. W momencie generowania raportów do wypłat aplikacja sama wyliczy odpowiednie wynagrodzenie w oparciu o te informacje.

Inne zalety korzystania z systemu obejmują również możliwość zarządzania kilkoma lokalami, co pozwala restauratorom precyzyjnie nadzorować to, co dzieje się w danym miejscu bez konieczności odwiedzania go osobiście. Dodatkowo dostęp do wszystkich raportów na temat sprzedaży umożliwia szybkie porównywanie zysków pomiędzy lokalizacjami i natychmiastowe wdrożenie ewentualnych zmian. Wszystko to pozwoli jeszcze bardziej podnosić poziom Twoich usług.

Fot.: Materiały GoPOS

Korzystanie z systemu do zarządzania pracownikami to świetny sposób, by usprawnić działalność, a restauratorom dać więcej czasu na inne czynności, pozwalające nieustannie rozwijać ich firmę. Odwiedzając stronę internetową możesz dowiedzieć się więcej o możliwościach tej aplikacji.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.