Dezynfekcja w hotelu – gwarancją bezpiecznego pobytu w podróży służbowej

0
433

Funkcjonowanie hoteli w dobie pandemii znacznie się zmieniło. Kładziony jest większy nacisk na dezynfekcję oraz wszelkie aspekty związane z zachowaniem czystości. Eksperci twierdzą, że zarażenie się wirusem w hotelu jest mało prawdopodobne, o ile pokoje oraz części wspólne są dokładnie wyczyszczone. To gwarantuje bezpieczny pobyt Gościa w obiekcie. 

Pokój hotelowy

Po każdym gościu oprócz zwykłego sprzątania wprowadzona powinna zostać dezynfekcja powierzchni dotykowych, czyli poręczy, klamek, uchwytów oraz powierzchni płaskich. Pościel oraz ręczniki prane w temperaturze minimum 60 C z dodatkiem specjalnego detergentu.

Reklama

Miejsca współdzielone

Zarażenie wirusem w miejscach, gdzie dochodzi do spotkań wielu ludzi takie jak hotelowe lobby czy restauracja jest bardziej prawdopodobne. Dlatego należy pamiętać o płynie do dezynfekcji przy wejściu. Należy uświadamiać gości o konieczności mycia rąk. W miejscach widocznych powinny znajdować się infografiki podnoszące świadomość i ograniczające ryzyko zachorowania. Toalety muszą być czyszczone kilka razy dziennie, a dezynfekcja powinna odbywać się przynajmniej raz na dobę.

Strefy wellness i spa

Jest to niewątpliwie najtrudniejsza do dezynfekcji strefa. Poza stosowaniem odpowiednich środków chemicznych należy czyścić posadzki oraz strefy wellness profesjonalnymi urządzeniami myjącymi pod ciśnieniem np. marki Ehrle HD. Pamiętać należy o wyborze urządzenia, które jest bezawaryjne i posiada wiele możliwości. Dodatkowe dysze, talerze myjące do mycia posadzek, końcówka do pianowania. Jedno urządzenie wzbogacone o akcesoria daje nam szeroki zakres zastosowań mocno odbiegający o powszechnie panującej opinii o zastosowaniu urządzeń myjących.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.