Dezynfekcja w hotelu – gwarancją bezpiecznego pobytu w podróży służbowej

0
1067

Funkcjonowanie hoteli w dobie pandemii znacznie się zmieniło. Kładziony jest większy nacisk na dezynfekcję oraz wszelkie aspekty związane z zachowaniem czystości. Eksperci twierdzą, że zarażenie się wirusem w hotelu jest mało prawdopodobne, o ile pokoje oraz części wspólne są dokładnie wyczyszczone. To gwarantuje bezpieczny pobyt Gościa w obiekcie. 

Pokój hotelowy

Po każdym gościu oprócz zwykłego sprzątania wprowadzona powinna zostać dezynfekcja powierzchni dotykowych, czyli poręczy, klamek, uchwytów oraz powierzchni płaskich. Pościel oraz ręczniki prane w temperaturze minimum 60 C z dodatkiem specjalnego detergentu.

Miejsca współdzielone

Zarażenie wirusem w miejscach, gdzie dochodzi do spotkań wielu ludzi takie jak hotelowe lobby czy restauracja jest bardziej prawdopodobne. Dlatego należy pamiętać o płynie do dezynfekcji przy wejściu. Należy uświadamiać gości o konieczności mycia rąk. W miejscach widocznych powinny znajdować się infografiki podnoszące świadomość i ograniczające ryzyko zachorowania. Toalety muszą być czyszczone kilka razy dziennie, a dezynfekcja powinna odbywać się przynajmniej raz na dobę.

Strefy wellness i spa

Jest to niewątpliwie najtrudniejsza do dezynfekcji strefa. Poza stosowaniem odpowiednich środków chemicznych należy czyścić posadzki oraz strefy wellness profesjonalnymi urządzeniami myjącymi pod ciśnieniem np. marki Ehrle HD. Pamiętać należy o wyborze urządzenia, które jest bezawaryjne i posiada wiele możliwości. Dodatkowe dysze, talerze myjące do mycia posadzek, końcówka do pianowania. Jedno urządzenie wzbogacone o akcesoria daje nam szeroki zakres zastosowań mocno odbiegający o powszechnie panującej opinii o zastosowaniu urządzeń myjących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.