Dalla Corte Cup 2022 – zawody dla baristów [ruszają zapisy]

0
1136
Fot.: Materiały prasowe Best CS

Po raz kolejny bariści, którzy wkraczają na profesjonalną ścieżkę rozwoju zawodowego, będą mogli zmierzyć się w zawodach Dalla Corte Cup.

Zapisy na wydarzenie ruszają 15 sierpnia. Organizatorem wydarzenia jest BEST CS, wyłączny dystrybutor włoskiej marki ekspresów Dalla Corte w Polsce.

Zawody Dalla Corte Cup 2022 odbędą się 1 października na antresoli Hali Gwardii podczas trwającego tam Warsaw Coffee Market. Uczestnicy w fazie eliminacyjnej zmierzą się z przygotowaniem latte art, w finale zaś będą mieli za zadanie przygotować i zaprezentować espresso oraz cappuccino.

– Atrakcyjne nagrody, prosta formuła, ciekawe wyzwanie i możliwość porównania swoich umiejętności to tylko niektóre z aspektów, które sprawiają, że z roku na rok zawody Dalla Corte Cup cieszą się rosnącą popularnością – mówi Michał Ziemielewicz, brand manager Dalla Corte w Best CS. – Otwieramy możliwość zaprezentowania umiejętności baristom, którzy są na początku profesjonalnej kariery i nie są nagrodzeni dotychczas w oficjalnych Mistrzostwach Polski i Świata. To doskonała okazja, żeby się sprawdzić, ale również zdobyć doświadczenia i obycie ze sceną, sędziami, specyfiką startów w konkursach tego typu – dodaje Ziemlewicz.

Fot.: Materiały prasowe Best CS

Start w zawodach to również szansa na lepsze poznanie marki Dalla Corte. Wytrwałość, włoska pasja i dążenie do ideału espresso, zaowocowały stworzeniem najbardziej zaawansowanych ekspresów. Opatentowana technologia kontroli przepływu wody podczas całej ekstrakcji pozwala na wydobycie najgłębiej ukrytych w kawie aromatów. Zwycięzca tym głębokim smakiem będzie mógł cieszyć się każdego dnia – organizator jako główną nagrodę przewidział wart ponad 12 tys. zł ekspres Dalla Corte STUDIO.

O zakwalifikowaniu się do Dalla Corte Cup 2022 decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są drogą mailową: [email protected]. W treści wiadomości chętni powinni umieścić informacje określone w regulaminie. – Start rejestracji zaplanowaliśmy na 15 sierpnia, na godzinę 10.00. O zakwalifikowaniu się na zawody decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego rekomendujemy nie zwlekać z decyzją – mówi Michał Ziemlewicz.

Szczegółowe informacje i regulamin Dalla Corte Cup 2022 znajdują się na stronie internetowej: www.dallacorte.pl

Partnerem zawodów Dalla Corte Cup 2022 jest palarnia kawy Free Hand Coffee Rosters.

Best Company Solutions to oficjalny dystrybutor profesjonalnych urządzeń gastronomicznych i ekspresów do kawy. Firma przyczynia się do rozwoju polskich firm oferując kompleksową obsługę branży HoReCa – od analizy potrzeb klienta, poprzez dobór i montaż sprzętu, aż po serwis technologiczny i szkolenia.

Horeca Business Club objął patronat nad tym wydarzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.