Dalla Corte Cup 2022 – zawody dla baristów [ruszają zapisy]

0
574
Fot.: Materiały prasowe Best CS

Po raz kolejny bariści, którzy wkraczają na profesjonalną ścieżkę rozwoju zawodowego, będą mogli zmierzyć się w zawodach Dalla Corte Cup.

Zapisy na wydarzenie ruszają 15 sierpnia. Organizatorem wydarzenia jest BEST CS, wyłączny dystrybutor włoskiej marki ekspresów Dalla Corte w Polsce.

Zawody Dalla Corte Cup 2022 odbędą się 1 października na antresoli Hali Gwardii podczas trwającego tam Warsaw Coffee Market. Uczestnicy w fazie eliminacyjnej zmierzą się z przygotowaniem latte art, w finale zaś będą mieli za zadanie przygotować i zaprezentować espresso oraz cappuccino.

Reklama

– Atrakcyjne nagrody, prosta formuła, ciekawe wyzwanie i możliwość porównania swoich umiejętności to tylko niektóre z aspektów, które sprawiają, że z roku na rok zawody Dalla Corte Cup cieszą się rosnącą popularnością – mówi Michał Ziemielewicz, brand manager Dalla Corte w Best CS. – Otwieramy możliwość zaprezentowania umiejętności baristom, którzy są na początku profesjonalnej kariery i nie są nagrodzeni dotychczas w oficjalnych Mistrzostwach Polski i Świata. To doskonała okazja, żeby się sprawdzić, ale również zdobyć doświadczenia i obycie ze sceną, sędziami, specyfiką startów w konkursach tego typu – dodaje Ziemlewicz.

Fot.: Materiały prasowe Best CS

Start w zawodach to również szansa na lepsze poznanie marki Dalla Corte. Wytrwałość, włoska pasja i dążenie do ideału espresso, zaowocowały stworzeniem najbardziej zaawansowanych ekspresów. Opatentowana technologia kontroli przepływu wody podczas całej ekstrakcji pozwala na wydobycie najgłębiej ukrytych w kawie aromatów. Zwycięzca tym głębokim smakiem będzie mógł cieszyć się każdego dnia – organizator jako główną nagrodę przewidział wart ponad 12 tys. zł ekspres Dalla Corte STUDIO.

O zakwalifikowaniu się do Dalla Corte Cup 2022 decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są drogą mailową: [email protected]. W treści wiadomości chętni powinni umieścić informacje określone w regulaminie. – Start rejestracji zaplanowaliśmy na 15 sierpnia, na godzinę 10.00. O zakwalifikowaniu się na zawody decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego rekomendujemy nie zwlekać z decyzją – mówi Michał Ziemlewicz.

Szczegółowe informacje i regulamin Dalla Corte Cup 2022 znajdują się na stronie internetowej: www.dallacorte.pl

Partnerem zawodów Dalla Corte Cup 2022 jest palarnia kawy Free Hand Coffee Rosters.

Best Company Solutions to oficjalny dystrybutor profesjonalnych urządzeń gastronomicznych i ekspresów do kawy. Firma przyczynia się do rozwoju polskich firm oferując kompleksową obsługę branży HoReCa – od analizy potrzeb klienta, poprzez dobór i montaż sprzętu, aż po serwis technologiczny i szkolenia.

Horeca Business Club objął patronat nad tym wydarzeniem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!