Czy będzie zmiana terminów luzowania obostrzeń?

0
385

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że terminy zdejmowania obostrzeń mogą zostać przesunięte z korzyścią dla przedsiębiorców.

Decyzja taka będzie mogła być rozważona na podstawie danych dotyczących zachorowań w dniach 10-16 maja. Dziś harmonogram zdejmowania zakazów czy ograniczeń działalności wygląda mniej więcej tak, że hotele mogą do przyjmować do 50% gości, restauracje od 15 maja będą mogłby działać w ogródkach gastronomicznych, a od 29 maja także w lokalach, ale z ograniczeniami co do ilości gości w środku.

Rząd rozważa możliwość przesunięcia tych terminów, tak by umożliwić przedsiębiorcom wcześniejszy powrót do „normalnej” działalności. W ostatnich dniach liczba zachorowań spadła niemal dziesięciokrotnie, a to oznacza, że poważnie można myśleć nad takim planem. Kluczowy może okazać się obecny tydzień.

Reklama

Niestety nikt nie podaje informacji jakich obostrzeń mogłoby dotyczyć decyzje o zmianie terminów, ani jakie branże mogą na nie liczyć. Pozostaje zatem obserwować codzienne dane o ilości zakażeń i liczyć, ze rząd czym prędzej ogłosi swoje decyzje, ewentualnie rozwieje nadzieje. Każda informacja wpływająca na funkcjonowanie branży hotelowej, gastronomicznej czy eventowej jest o tyle ważna, że przedsiębiorcy będą mieli wiedzą jak planować swoje działania i jakie w związku z tym robić inwestycje.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.