LOT najbardziej punktualnym przewoźnikiem w Europie

0
654

Polskie Linie Lotnicze LOT zanotowały najwyższą punktualność wśród europejskich przewoźników w pierwszym półroczu 2023 roku. Według raportów Cirium, LOT zrealizował 46,5 tys. rejsów z punktualnością na poziomie 87,02%.

Pasażerowie coraz częściej wybierają LOT jako przewoźnika w rejsach z przesiadką w Warszawie. Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT, podkreśla, że punktualność operacji jest jednym z kluczowych aspektów jakości usług przewoźnika.

W zestawieniu za pierwsze półrocze 2023 roku, LOT wyprzedził takie przewoźniki jak Austrian Airlines, które zrealizowało ponad 52 tys. operacji z punktualnością 86,03%, oraz hiszpańską Iberię, która zrealizowała 82 tys. operacji z punktualnością 85,42%.

Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki Połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT, wyjaśnia, że efektywne zaplanowanie siatki połączeń jest kluczowe dla punktualności operacji. Wymaga to koordynacji ze wszystkimi służbami operacyjnymi zaangażowanymi w realizację rejsów.

Punktualność LOT-u jest wynikiem codziennego zaangażowania ponad 1 000 pracowników i współpracowników przewoźnika. Wśród nich są załogi, Centrum Kontroli Operacyjnej, kierownicy zmiany na lotnisku, Maintenance Control Centre, agenci handlingowi, pracownicy obsługi naziemnej oraz wiele innych osób, które pracują za kulisami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.