Czołowy touroperator otworzy kolejne własne hotele

0
1224
Spółka Rainbow Tours zawarła umowę z Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZ AN, która umożliwi znanemu touroperatorowi wybudowanie własnych hoteli na greckich wyspach. Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych zainwestuje powyżej 9 mln € w grecką spółkę zależną Rainbow – White Olive Hotels.

White Olive A.E., grecka spółka należąca do łódzkiego przedsiębiorstwa, posiada na Zakynthos dwa hotele czterogwiazdkowe (z czego jeden w długoterminowej dzierżawie) oraz trzeci, pięciogwiazdkowy obiekt z 200 pokojami, który znajduje się w trakcie budowy, a jego otwarcie nastąpi w lipcu tego roku. Dzięki funduszom FEZ, które przeznaczone zostaną na dwa hotele dysponujące 120-150 pokojami, WOH już niedługo będzie zarządzać pięcioma luksusowymi obiektami o łącznej liczbie 800 pokoi.

„Fundusz Ekspansji Zagranicznej [FEZ] zarządzany przez PFR TFI zainwestuje w pierwszej transzy 9 mln €. Jest możliwość rozszerzenia umowy o kolejne 3,5 mln €” – zdradza Remigiusz Talarek, Wiceprezes Zarządu Rainbow Tours, dla „Pulsu Biznesu”.

To nie koniec wspólnych inwestycji wspomnianych spółek, wszak następnym krokiem będzie dokapitalizowanie WOH kwotą ok. 7 mln €, z których połowa będzie pochodzić od Funduszu. Dzięki temu touroperator stanie się bogatszy o dwa następne hotele. Łącznie będzie zarządzać wówczas siedmioma obiektami z liczbą 1100 pokoi, co – jak twierdzi Tomasz Sokołowski, analityk Santander Banku Polska – zdecydowanie poprawi rentowność Rainbowa.

Obecna na rynku już od blisko 30 lat firma celuje w miejsca zlokalizowane na południu Grecji, takie jak Rodos czy Kos, ponieważ sezon trwa tam dłużej. Rozpatrywana jest również Kreta. Sfinalizowanie transakcji ma nastąpić pod koniec okresu wakacyjnego. Celem Rainbow Tours jest zakup, budowa oraz dzierżawa w ramach długoletnich umów.

„Taki model jest mniej kapitałochłonny, ale też mniej się na nim zarabia. W optymalnym układzie dzierżawić będziemy mniej niż połowę hoteli” – tłumaczy Talarek cytowany przez „Puls Biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.