W Polsce powstaje hotel dla triathlonistów

0
3967

Jak mówią pomysłodawcy projekt jest stworzony z pasji do sportu, ale jednocześnie bardzo przemyślany, który będzie oferował także usługi dla biznesu. Hotel ma zacząć swoją działalność już w wakacje.

Nie będzie to sztampowy projekt, a co więcej, nie będzie to jeden obiekt, ale ma powstać sieć miejsc, w których sportowcy będą mogli trenować w profesjonalnych warunkach. Trenować, ale jednocześnie pracować. Projekt jest rozpisany na kolejnych kilka lat, niemniej jak mówi jeden z właścicieli pierwszy obiekt ruszy w okolicy maja-lipca bieżącego roku. Sieć ma nosić nazwę IronResorts, a wspomniany obiekt Iron Resort Sierosław (choć dziś jeszcze nosi roboczą nazwę Niedźwiedzia 25). Jest zlokalizowany 11 km od lotniska w Poznaniu. Dzięki bliskości jezior, tras rowerowych oraz biegowych, oferuje świetne warunki treningowe.

Obiekt w pierwszym etapie będzie posiadał 15 pokoi, salę konferencyjną, salę restauracyjną oraz zaplecze gastronomiczne. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych inwestorów, jednak kolejne plany inwestycyjne sprawiają, że właściciele szukają nowych inwestorów na zasadzie crowdfundingu udziałowego.

„Otwarcie obiektu dla gości będzie miało miejsce w trakcie najbliższego sezonu triathlonowego. Na chwilę obecną budynek jest już w stanie surowym zamkniętym: posiada mury, okna i dach, wykańczamy elewacje. Do końca pierwszego kwartału 2021 r. zainstalowana zostanie wentylacja i klimatyzacja. Na tym etapie montowane będą meble oraz przeprowadzone zostaną prace wykończeniowe w pokojach. Ponadto zaczynamy budować salę uniwersalną o powierzchni 100m2, która przeznaczona będzie pod restauracje, spotkania, treningi oraz stanie się łącznikiem pierwszego etapu z drugim.”

W drugim etapie obiekt będzie rozbudowywany o kolejne skrzydło, gdzie zlokalizowane będą dodatkowe pokoje, ale także części usługowe oraz spa, co przy takim projekcie jest dość istotne, ze względu na odnowę biologiczną gości uprawiających sport.

„Drugi etap zakłada rozbudowę ośrodka o dodatkowe miejsca noclegowe, części usługowe oraz spa. Ponadto stworzymy w nim przestrzeń konferencyjną. Z jednej strony zwiększy to atrakcyjność kompleksu dla przyszłych gości, a z drugiej strony pozytywnie przełoży się na dochodowość całego obiektu.”

Więcej wizualizacji i informacji znajdziecie na stronie IronResorts

Poniżej możecie posłuchać co o projekcie mówi jeden z właścicieli Lech Jaroniec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.