Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel członkiem Pracodawców RP

0
822

Prezydium Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej przyjęło SOIT w poczet członków. Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej są najstarszą i największą organizacją pracodawców w Polsce – działają od 1989 roku, reprezentują 19 000 firm, zatrudniających przeszło 5 mln osób. Ponadto w ramach Pracodawców RP działają stowarzyszenia i związki branżowe, których wspólnym celem jest tworzenie państwa przyjaznego pracodawcom i budowanie harmonii na linii pracodawca – pracownik. Gospodarka musi bowiem rozwijać się w sposób zrównoważony, a względy ekonomiczne nigdy nie mogą znacznie dominować nad społecznymi.

Siłą Pracodawców RP są racje i argumenty prezentowane politycznym i ekonomicznym decydentom oraz liczba i różnorodność członków: związków, federacji i firm. Pracodawcy RP aktywnie biorą także udział w pracach Rady Dialogu Społecznego, są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla biznesu i pracodawców: podczas obrad sejmowych i senackich komisji, przy pracach decyzyjnych i doradczych gremiów różnych szczebli administracji państwowej oraz komitetów sterujących wykorzystywaniem funduszy Unii Europejskiej.

– Cieszymy, że SOIT został członkiem Pracodawców RP jako przedstawiciel branży incentive i organizatorów turystyki. Chcemy, aby nasza wiedza i doświadczenie zebrane przez ponad 10 lat działania SOIT, a także wypracowane przez nas standardy i dobre praktyki, dotarły do jeszcze szerszego grona odbiorców. Dzięki aktywności w ramach inicjatyw Pracodawców RP, pragniemy być jeszcze bardziej widzialni i słyszalni jako branża. Co więcej, liczymy na bardzo owocną wymianę doświadczeń między różnymi branżami skupionymi w organizacji – tłumaczy Olga Krzemińska-Zasadzka, Prezes Zarządu SOIT.

– Koronakryzys z jakim obecnie się mierzymy jasno pokazał ze branża spotkań/turystyka nie jest odpowiednio rozpoznawalna zarówno w sferach decyzyjnych jak i w społeczeństwie. Mamy do czynienia z „przemysłem ciężkim” generującym kilkanaście procent PKB i ponad 1 milion miejsc pracy. To przemysł mocno powiązany ze sobą i ze społecznościami lokalnymi. Potrzebne są fora reprezentujące turystykę i przemysł spotkań całościowo wraz z rozbudowanym łańcuchem dostawców i odbiorców. Nasza współpraca z Pracodawcami RP może zaowocować lepszym reprezentowaniem tego sektora na zewnątrz, a także wśród członków Pracodawców RP. SOIT zrzesza organizatorów turystyki, firmy zajmujące się podróżami służbowymi oraz organizatorów wydarzeń. Patrzymy na turystykę całościowo z perspektywy potrzeb klientów biznesowych, ich pracowników i klientów.  Nie można wyobrazić sobie pokonania skutków obecnego kryzysu bez powrotu turystyki. Liczymy, że razem wesprzemy ten proces.” – podsumowuje Łukasz Adamowicz, Wiceprezes Zarządu SOIT.

Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawcy RP wita nowego członka:

– Branża turystyczna odczuwa boleśnie skutki kryzysu wywołanego przez pandemię. Będziemy – jako Pracodawcy RP – pomagali  Stowarzyszeniu Organizatorów Incentive Travel wrócić do normalnej działalności. Problemów jest mnóstwo: od podatkowych po możliwość organizowania imprez w warunkach po epidemii. Bądźmy optymistami.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.