10 mln złotych za zabytkową Elektrociepłownię Szombierki w Bytomiu [zdjęcia]

0
1241
Fot.: FB Grupa Arche

Już kilka miesięcy temu Grupa Arche poinformowała o chęci zakupu Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu pod nową inwestycję. Teraz podpisano ostateczną umowę zakupu.

Grupa Arche specjalizuje się w budowaniu obiektów noclegowych w zabytkowych budynkach, tak będzie i tym razem. Prezes Grochowski zapowiedział, że powstanie tam miejsce rozwoju kultury, hotel oraz duża powierzchnia gastronomiczna.

Władysław Grochowski, prezes Arche
„“Najważniejszy jest pomysł, ale my nieźle sobie radzimy z takimi obiektami i tu też sobie dobrze poradzimy. Pomysł jest. Stawiamy głównie na cele kulturalne, oczywiście planujemy także hotel, strefę konferencyjną i targową, a także gastronomię na przestrzeni około 5000 metrów kwadratowych. Sam w sobie obiekt jest “miastotwórczy”.”

Nie wiadomo kiedy rozpocznie się rewitalizacja oraz na kiedy planowane jest uruchomienie obiektu. Na tym etapie firma chce skupić się na zabezpieczeniu budynków, aby nie postępowała ich degradacja.

“Bardzo się cieszymy, że dokonaliśmy zakupu EC Szombierki. Oczywiście mamy koncepcję na ten obiekt, ale to na razie jest przyszłość. W tym roku skupimy się na zabezpieczeniu obiektu, aby nie dochodziło w nim do dalszej degradacji”. – mówi Władysław Grochowski, Prezes Arche SA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.