Kawa od Mistrza Polski ze szczecińskiej palarni Qualia Caffe

0
497

Paweł Drzażdżewski, head roaster szczecińskiej palarni Qualia Caffe zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski Roasting 2020, czyli w zawodach w paleniu kawy, organizowanych przez najważniejsze stowarzyszenie kawowe – Specialty Coffee Association. Całe wydarzenie odbyło się 26.08.-30.08. br. w Opolu.

Podczas tegorocznej edycji najbardziej cenione palarnie w kraju reprezentowało 14 uczestników. Najlepsi palacze zmierzyli się z techniczną i złożoną konkurencją, podzieloną na kilka etapów. Pierwszym z nich było ułożenie planu palenia autorskiej mieszanki, która musiała się składać z trzech wybranych kaw oraz zapoznanie z piecem. Część druga to roasting, czyli wypalanie kawy jednorodnej (tzw. singla) oraz autorskiej mieszanki. Ostatnią częścią mistrzostw był Green Grading – wyszukanie największej ilości defektów w zielonych ziarnach.

W ostatni dzień wydarzenia sześciu niezależnych sędziów wydało werdykt. Paweł Drzażdżewski ze szczecińskiej palarni Qualia Caffe zdeklasował pozostałych uczestników. Roaster wykazał się nie tylko wyobraźnią, ale przede wszystkim precyzją i analitycznym umysłem. Organizowane po raz trzeci zawody SCA Poland miały na celu wyłonienie osoby, która wejdzie do elitarnego grona Team Poland i będzie reprezentowała kraj na Mistrzostwach Świata w paleniu kawy. W tej konkurencji na Mistrzostwach Świata mamy bardzo dobre wyniki, ponieważ w ubiegłej edycji Mateusz Karczewski z Bydgoszczy zajął trzecie miejsce, notabene też współpracował z Qualią Caffe.

Reklama

Na co dzień, kaw wypalonych przez Mistrza Polski można spróbować w wybranych szczecińskich restauracjach i kawiarniach oraz zakupić bezpośrednio w sklepie online palarni.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.