Autorska piekarnio-kawiarnia Tomasza Dekera już przyjmuje gości

0
582
Gdańsk wzbogacił się o kolejny koncept gastronomiczny. Jeden z najbardziej znanych cukierników i autor programów kulinarnych Tomasz Deker otworzył pod koniec sierpnia własną piekarnio-kawiarnię.

Lokal znajduje się przy ul. Obrońców Wybrzeża 15/8. W ofercie można znaleźć m.in. pszenne bajgle, staropolski pszenno-żytni chleb na zakwasie, chleb z kaszą jaglaną i chia czy okrągły chleb wiejski. Pieczywo wypiekane jest w piekarni w Tczewie, według autorskiej receptury opracowanej przez Dekera.

„Chciałem stworzyć miejsce dla sąsiadów, do którego można wpaść po chleb, bajgle, jagodzianki, drożdżówki, czy ciastka kremowe, a także napić się kawy. Przyjmujemy też zamówienia na torty” – tłumaczy w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej właściciel.

W piekarnio-kawiarni znajdziemy także wytrawne i słodkie pasty, oleje czy też produkowane przez właściciela naturalne lody Spoon by Tomasz Deker. W niedalekiej przyszłości w ofercie mają pojawić się śniadania przygotowywane przez polskich, w tym trójmiejskich szefów kuchni – oczywiście oparte głównie na pieczywie i bajglach.

Reklama

„Nie mamy tutaj prawdziwej kuchni, więc nasze śniadania nie będą też za bardzo rozbudowane. Będą opierać się na świetnym pieczywie i bajglach. Nie chcemy iść na ilość, a na wysoką jakość naszych produktów” – dodał Deker.

Lokal czynny jest codziennie: od poniedziałku do piątku w godz. 8-19, w sobotę w godz. 9-17, zaś w niedzielę od 10 do 17.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.