Turystyka – sytuacja epidemiczna wymyka się spod kontroli

0
807

Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA, zajmujący się gromadzeniem danych z rynku zorganizowanej turystyki wyjazdowej publikuje kolejną analizę informacji mających wpływ na branżę turystyczną.

Sytuacja epidemiczna wymyka się spod kontroli…

W naszych wcześniejszych materiałach wielokrotnie wskazywaliśmy na kluczowe aspekty rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa i chyba dość jasno wykazywaliśmy dezaprobatę do poczynań w tym zakresie polskiego rządu i wspierających go rozmaitych ekspertów. Bardziej skłaniają się oni do rozumowania analogowego – co samo w sobie jest niezrozumiałe, jako że taka epidemia zdarza się po raz pierwszy – zamiast do zdecydowanego promowania zaawansowanych modeli cyfrowych doskonalonych przez sztuczną inteligencję (AI).

Reklama

Nie będziemy w tej przykrej obecnej sytuacji epidemicznej przytaczać wielu szczegółowych tez i wyliczać rozlicznych błędów władzy, gdyż były one i to wielokrotnie publikowane w dziesiątkach materiałów naszego Instytutu.

Przedstawimy jednak w telegraficznym skrócie najważniejsze czynniki, które – naszym zdaniem spowodowały , że jesteśmy w sprawach epidemicznych w tym miejscu gdzie jesteśmy.

1. Najprawdopodobniej złe modele rozwoju sytuacji epidemicznej

Teza ta wynika w dużej mierze z innego rozwoju epidemii niż przewidywały to zobowiązane do tego organy. Kwestia trzeciej fali epidemii – dziś całkowicie oczywista – pojawiła się w ewentualnych rozważaniach dopiero na kilka tygodni przed końcem roku.

2. Złe zarządzanie sytuacją epidemiczną kraju – niewłaściwe decyzje uprawnionych do nich gremiów

Wydaje się, że decyzje podejmują przedstawiciele władzy w merytorycznej współpracy z radami złożonymi ze specjalistów z zakresu medycyny, a przede wszystkim z dziedziny wirusologii i epidemiologii.

3. Inflacja ograniczeń i obostrzeń przy braku skutecznego ich egzekwowania

Wydaje się, że lepszy efekt od niektórych denerwujących społeczeństwo decyzji obostrzeniowych, które i tak są w dużej mierze nieprzestrzegane, dałoby rygorystyczne przestrzeganie podstawowych obowiązków np. powszechne noszenie i używanie maseczek odpowiedniej skuteczności.

Pełny raport dostępny poniżej.

ANALIZA INFORMACJI MAJĄCYCH WPLYW NA BRANŻĘ TURYSTYCZNĄ

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!