Polskie restauracje wśród najlepszych w przewodniku Michelin

0
1500
Czerwony Przewodnik Michelin „Main Cities of Europe” już od prawie stu lat przedstawia najlepsze i godne odwiedzenia restauracje. 27 marca odbyła się premiera najnowszego przewodnika z 2019 roku, w którym nie zabrakło polskich lokali. W przewodniku pojawiło się 27 miejsc z Warszawy oraz 25 z Krakowa.

Kolejny rok z rzędu, swoje gwiazdki Michelin utrzymały dwie warszawskie restauracje – Atelier Amaro i Senses. Są to jedyne lokale w Polsce, które mogą cieszyć się takim wyróżnieniem. Na liście pojawiły się również nowe miejsca ze stolicy – Chłodna 15 by Wilamowski, Europejski Grill oraz Bez Gwiazdek. Z przewodnika zniknęło natomiast 6 restauracji – Ale Gloria, Salto, Strefa, Tamka 43, Delizia, Merliniego 5. Dodatkowo wyróżnienie Bib Gourmand otrzymały Kieliszki na Hożej, za szczególnie korzystne ceny w stosunku do jakości potraw. Tak jak gwiazdki Michelin, wyróżnienie Bib Gourmand nie jest przyznawane dożywotnio. Lista polecanych restauracji w Krakowie praktycznie nie uległa zmianie. Z zestawienia zniknął jedynie zamknięty już lokal Industrial Resto & Bar.

Reklama

Decyzję o umieszczeniu restauracji wśród tych najlepszych podejmują inspektorzy Michelin, po anonimowej wizycie w lokalu i może być to nawet jeden inspektor. Natomiast o przyznaniu gwiazdki Michelin decyduje grupa osób. Jedna gwiazdka Michelin oznacza bardzo dobrą restaurację w swojej kategorii, dwie gwiazdki świadczą o rewelacyjnej kuchni, a trzy – o kuchni wyjątkowej, dla której warto udać się w podróż.

W tegorocznej edycji przewodnika umieszczonych zostało 1900 restauracji. Wszystkie z różnych zakątków świata, z 38 miast z 22 krajów. Swój debiut w tzw. „czerwonej książeczce” miały islandzki Reykjavík oraz chorwacki Zagrzeb i Dubrownik.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.