ZPHoReCa dołącza do prestiżowej organizacji branżowej!

0
1375
Podczas 76. Walnego Zgromadzenia w szeregi członków HOTREC przyjęto trzy nowe podmioty, w tym Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu. Oznacza to, że największa europejska organizacja branżowa zrzesza już 42 stowarzyszenia reprezentujące hotele, restauracje, kawiarnie z 30 krajów Europy.

26 kwietnia do HOTREC dołączyły gruzińska organizacja HOREKA, hiszpańska Gremi d’Hotels de Barcelona oraz Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu ZPHoReCa.

„Serdecznie witamy te trzy wiodące stowarzyszenia hotelarskie z Gruzji, Polski i Hiszpanii w rodzinie HOTREC. Te nowe członkostwa wyraźnie pokazują sukces HOTREC w reprezentowaniu i obronie interesów branży hotelarskiej w całej Europie. Głosy HOREKI, ZPHoReCa i Gremi d’Hotels de Barcelona pozwolą jeszcze bardziej zwiększyć efektywność HOTREC we wszystkich swoich działaniach” – powiedziała Susanne Kraus-Winkler, prezes HOTREC.

„Bardzo cieszymy się z przystąpienia do HOTREC. Zależało nam na tym, aby mieć możliwość współpracy z organizacjami branżowymi z całej Unii Europejskiej, ale przede wszystkim mieć realny wpływ na tworzenie prawa na szczeblu międzynarodowym, tak aby jak najlepiej chronić polski sektor gastronomiczny. Liczymy, że nasze interesy będą skutecznie reprezentowane przed organami UE oraz innymi instytucjami międzynarodowymi” – podsumował Marcin Zawadzki, który reprezentował ZPHoReCa w czasie Walnego Zgromadzenia HOTREC w Wiedniu.

HOTREC to Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE i europejskiego obszaru ekonomicznego z siedzibą w Brukseli, która zrzesza 44 stowarzyszenia reprezentujące hotele, restauracje, kawiarnie i bary z 27 państw Europy. Od kilkunastu lat uchodzi za najważniejszego, bezpośredniego reprezentanta sektora przemysłu turystycznego na forum instytucji Unii Europejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.