Znamy laureatów drugiej edycji największego branżowego konkursu w Polsce!

0
320
Fot.: WorldSkillsPoland

W dniach 23-25 listopada br., na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO po raz kolejny odbył się ogólnopolski konkurs SkillsPoland 2022, który jest eliminacjami do międzynarodowego konkursu EuroSkills.

SkillsPoland to największy konkurs branżowy, skierowany do uczniów szkół branżowych i technicznych, studentów kierunków technicznych oraz do osób rozpoczynających swoją karierę zawodową. W ciągu 3 dni zmierzyli się zawodnicy z całej Polski, aby wyłonić najlepszych, którzy będą reprezentować nasz kraj na międzynarodowym finale EuroSkills 2023.

Reklama

W tym roku w trakcie wydarzenia wyłoniliśmy zwycięzców w aż 22 konkurencjach, w tym także tych związanych z branżą HoReCa:

• Cukiernictwo
I miejsce – Patrycja Mrożek
II miejsce – Adrianna Kuta
III miejsce – Weronika Zapotoczna

• Gotowanie
I miejsce – Janusz Perucki
II miejsce – Jan Filipowski
III miejsce – Piotr Marcinkowski

• Obsługa gości hotelowych
I miejsce – Dawid Miotk
II miejsce – Magdalena Polaszek
III miejsce – Gabriela Lis

• Serwis restauracyjny
I miejsce – Łukasz Kobyłecki
II miejsce – Aleksandra Stańczyk
III miejsce – Katarzyna Pytel

Podczas konkursu wystąpiło 200 zawodników (gościnnie również zawodnicy zagraniczni) a ich zmagania oceniało 140 sędziów z Polski i zagranicy. Przestrzenie AMBEREXPO przez 3 dni odwiedziło ponad 10 tysięcy widzów, którzy poza kibicowaniem mogli spróbować swoich sił w kilkunastu strefach „try a skill”, strefie gamingowej, a ponadto wziąć udział w warsztatach tematycznych dla nauczycieli, odwiedzić targi szkół i strefy partnerskie. Wydarzenie uświetniły panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu i instytucji publicznych.

Wyłącznym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i SkillsPoland Sp. z o.o., Gospodarzem SkillsPoland 2022 jest Miasto Gdańsk.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!