Zmiany w McDonald’s. CEO zapowiada zwolnienia

0
1294

Dyrektor Generalny sieci McDonald’s, Chris Kempczinski, poinformował 6 stycznia o czekających firmę zmianach. W liście adresowanym do pracowników znalazła się wiadomość o zwolnieniach, których celem ma być oszczędność i optymalizacja kosztów firmy.

„Ocenimy role i poziomy zatrudnienia w częściach organizacji, czekają nas trudne dyskusje i decyzje” –  napisał w notce do pracowników Chris Kempczinski, CEO Mc’Donald’s.

Okazuje się, że w związku z planowanymi zmianami, konieczna będzie redukcja etatów. Ma być to sposób na ,,lepsze wprowadzanie innowacji”. Oprócz tego firma planuje wstrzymanie niektórych projektów.

„Musimy przyspieszyć tempo otwarć naszych restauracji, aby w pełni wykorzystać zwiększony popyt, który napędzaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat. Zmodernizujemy również nasze sposoby pracy” – wymieniał w liście Kempczinski.

McDonald’s zatrudnia aktualnie około 200 tys. pracowników restauracyjnych i korporacyjnych na całym świecie. Jeszcze nie wiadomo, ile z tych osób straci swoją pracę. Szczegóły na ten temat mają zostać podane do 3 kwietnia 2023 r.

Jak się okazuje McDonald’s nie jest jedyną firmą, która w ostatnim czasie ogłosiła planowane redukcje zatrudnienia. Z podobnymi kłopotami zmierzyć będą musieli się pracownicy Amazona, Salesforce, Goldman Sachs, Facebooka, czy Disneya.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.