Zmiany w gwarancjach popularnych biur podróży

0
139
Firmy Itaka oraz Grecos Holiday znacząco podwyższyły kwoty swoich gwarancji ubezpieczeniowych. W przypadku Itaki suma ta wzrosła do 300 mln zł, zaś poznańskie przedsiębiorstwo ustaliło ją na poziomie 75 mln zł.

Kwota gwarancji ubezpieczeniowej biura podróży Grecos Holiday została podniesiona o ponad 15%. Tak samo jak w ubiegłym roku, gwarancję wystawiła firma TU Europa. Z ubezpieczenia obejmującego wszystkie umowy na udział w wycieczkach skorzystać będzie można już od 17 września br.

„Suma gwarancyjna służy do pokrycia m.in. kosztów powrotu klientów do kraju i zwrotu wpłat za niezrealizowane usługi w sytuacji, gdy organizator nie jest w stanie ich zapewnić” – informuje Grecos. Firma zapewnia, iż podwyższając kwotę gwarancji ubezpieczeniowej, jednocześnie dba o poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa klientów.

Reklama

Jeszcze wyższą sumą gwarancji ubezpieczeniowej poszczycić się może Itaka. Jeden z najpopularniejszych touroperatorów podniósł sumę gwarancyjną o 60 mln zł, w związku z czym obecna kwota wynosi 300 mln zł. Gwarancja została wystawiona przez wiodącego ubezpieczyciela biur podróży – Europäische Reiseversicherung AG (ERV AG).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.