Zmiany w gwarancjach popularnych biur podróży

0
1181
Firmy Itaka oraz Grecos Holiday znacząco podwyższyły kwoty swoich gwarancji ubezpieczeniowych. W przypadku Itaki suma ta wzrosła do 300 mln zł, zaś poznańskie przedsiębiorstwo ustaliło ją na poziomie 75 mln zł.

Kwota gwarancji ubezpieczeniowej biura podróży Grecos Holiday została podniesiona o ponad 15%. Tak samo jak w ubiegłym roku, gwarancję wystawiła firma TU Europa. Z ubezpieczenia obejmującego wszystkie umowy na udział w wycieczkach skorzystać będzie można już od 17 września br.

„Suma gwarancyjna służy do pokrycia m.in. kosztów powrotu klientów do kraju i zwrotu wpłat za niezrealizowane usługi w sytuacji, gdy organizator nie jest w stanie ich zapewnić” – informuje Grecos. Firma zapewnia, iż podwyższając kwotę gwarancji ubezpieczeniowej, jednocześnie dba o poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa klientów.

Jeszcze wyższą sumą gwarancji ubezpieczeniowej poszczycić się może Itaka. Jeden z najpopularniejszych touroperatorów podniósł sumę gwarancyjną o 60 mln zł, w związku z czym obecna kwota wynosi 300 mln zł. Gwarancja została wystawiona przez wiodącego ubezpieczyciela biur podróży – Europäische Reiseversicherung AG (ERV AG).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.