Grupa Orbis współorganizatorem Poland Business Run 2018

0
1136
W najbliższą niedzielę, 2 września, już po raz siódmy wystartuje największa charytatywna sztafeta w kraju – Poland Business Run 2018. Jak co roku pięcioosobowe drużyny, złożone m.in. z przedstawicieli Grupy Orbis i AccorHotels oraz innych firm i instytucji, pobiegną jednocześnie w największych miastach Polski, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

„Jesteśmy największą grupą hotelową w tej części Europy i decyzja o wsparciu tej wyjątkowej sztafety w Polsce była dla nas oczywista. W Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku zapewniamy nie tylko wszystkie posiłki regeneracyjne dla blisko 7 000 biegaczy w tych trzech lokalizacjach, ale i po prostu pomagamy przy organizacji całego wydarzenia. Nie ma nic bardziej pozytywnego od pomagania w sposób, który jednocześnie propaguje zdrowy styl życia” – tłumaczy Sylwia Gadomska, dyrektor regionu północnego w grupie Orbis i AccorHotels.

Uczestników biegu, oprócz sportowej rywalizacji, łączy także szczytny cel. Zawodnik reprezentacji Polski w amp futbolu; dziewczynka z bardzo rzadkim Zespołem Polanda; zawodowy kierowca, który bez protezy nie może wrócić za kierownicę; 22-latka, która przeżyła nowotwór złośliwy kości udowej – to tylko kilku beneficjentów tegorocznej edycji tego wyjątkowego sportowego wydarzenia. Mogą im pomóc biegacze, którzy stawią się na starcie biegu. Od początku istnienia projektu Poland Business Run zmienił już życie ponad 350 osób, a wciąż napływają nowe wnioski i prośby o pomoc.

„Jednym z inicjatorów tego wydarzenia w 2012 roku był warszawski hotel i bardzo nas cieszy, że i my możemy w tym roku dać coś od siebie, dostarczyć beneficjentom wymierną pomoc i stać jednym z współorganizatorów. To ważne dla pracowników hoteli AccorHotels w Warszawie. W życiu codziennym, wielu z nas łączy sport i wrażliwość na niesienie pomocy drugiej osobie” – dodaje Stefan Potocki, dyrektor operacyjny na Warszawę hoteli AccorHotels, współorganizator Warsaw Business Run 2018.

W Poland Business Run angażują się tysiące osób – biegacze, wolontariusze, ambasadorzy i sponsorzy. Bieg wyruszy 2 września jednocześnie w Lublinie, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi i Gdańsku. Jak co roku wezmą w nim udział drużyny składające się z 5 zawodników, każdy ma do pokonania dystans ok. 4,2 km.

Celem Grupy Orbis i AccorHotels jest zmiana hotelarstwa na bardziej pozytywne, zrównoważone i innowacyjne, gdziekolwiek prowadzona jest działalność. W ramach programu Planet 21, który stanowi strategię zrównoważonego rozwoju całej grupy hotelowej, firma skupia się na tworzeniu wartości i ograniczaniu negatywnych skutków swojej działalności, we współpracy z pracownikami, gośćmi, partnerami biznesowymi, organizacjami i lokalnymi społecznościami.O Grupie Hotelowej Orbis

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca prawie 21 000 pokoi w 127 hotelach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, MGallery by Sofitel, Pullman, Novotel, Mercure, adagio, ibis, ibis Styles i ibis budget. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1 gwiazdkowe. Od 1997 roku Orbis SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Strategicznym inwestorem Orbisu jest AccorHotels – wiodąca na świecie grupa hotelowa działającą na rynku turystyki i usług lifestylowych, lider innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, który oferuje wyjątkowe doświadczenia z pobytu w ponad 4300 hotelach, kurortach i rezydencjach zlokalizowanych w 100 krajach. Mając w portfolio luksusowe marki o międzynarodowej renomie od luksusowych po ekonomiczne, od wysokiej do średniej kategorii, a także marki lifestylowe, AccorHotels od ponad 50 lat dostarcza specjalistyczną wiedzę i know-how w zakresie usług hotelowych. Poza podstawową działalnością hotelową AccorHotels rozwinął z sukcesem sieć swoich usług stając się światowym liderem w wynajmie luksusowych prywatnych rezydencji z ponad 10.000 atrakcyjnych obiektów na całym świecie. Grupa jest również aktywna w segmencie usług concierge, co-working, gastronomicznych, organizacji wydarzeń, rozwiązań w zakresie nowych technologii.

Dzięki międzynarodowemu zespołowi ponad 250 000 zaangażowanych pracowników AccorHotels deklaruje realizację ważnej, głęboko zakorzenionej w ich sercach misji – „by każdy gość czuł się mile widziany” (Feel Welcome). Goście mogą uczestniczyć w jednym z najlepszych na świecie hotelowych programów lojalnościowych – Le Club AccorHotels. Grupa AccorHotels aktywnie działa wśród społeczności lokalnych i jest zaangażowana w realizację zadań z zakresu zrównoważonego rozwoju i zobowiązań solidarnościowych poprzez wdrażanie spójnego programu PLANET 21 Acting Here, w ramach którego pracownicy, goście i partnerzy wspólnie przyczyniają się do osiągania zrównoważonego wzrostu. Od 2008 roku AccorHotels Solidarity Endowment Fund w sposób naturalny uzupełnia działalności i wartości Grupy, wspomagając walkę przeciwko społecznemu i materialnemu wykluczeniu będącemu udziałem najbardziej pokrzywdzonych członków społeczeństwa.

Akcje Accor SA są notowane na giełdzie Euronext w Paryżu (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku pozagiełdowym w Stanach Zjednoczonych (kod: ACRFY).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.