Wstrzymana budowa w Pobierowie – kłopoty z legalizacją basenów w hotelu Gołębiewski

0
676
Fot.: FB - Hotel Gołębiewski Pobierowo

Prace na budowie Hotelu Gołębiewski Pobierowo zostały wstrzymane na skutek decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gryficach. Inspekcja zidentyfikowała nieprawidłowości w postaci pięciu basenów wzniesionych bez wymaganych pozwoleń na budowę.

Chociaż obiekt miał zostać otwarty już w 2022 roku, przesunięcie terminu otwarcia na sezon letni i jesienny 2023 roku nie zostało dotrzymane, a obecnie mówi się o połowie 2024 roku jako o nowym terminie otwarcia.

W odpowiedzi na postanowienie inspektora, Gołębiewski Holding złożył odwołanie, jednak decyzja została utrzymana przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Szczecinie. Inwestor nie zgadza się z kwalifikacją basenów jako samowoli budowlanej, argumentując, że są one integralną częścią zatwierdzonego projektu. Problem polega na tym, że te konkretne obiekty basenowe nie zostały wymienione w pozwoleniu na budowę hotelu.

Mimo komplikacji prawnych i formalnych, inwestor stara się o legalizację budowli, składając wnioski i odwołując się do sądu. Już jedna skarga została oddalona, a kolejne są w trakcie procedowania. Cała sytuacja stawia pod znakiem zapytania ostateczny termin otwarcia hotelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.