W rozporządzeniu nie ma informacji o hotelach i ogródkach restauracyjnych!

1
1817

Opublikowano najnowsze rozporządzenie wprowadzające zmiany w obowiązujących przepisach w związku z epidemią. Niestety nie ma co szukać w nim zapisów dotyczących odmrażania hoteli czy ogródków restauracyjnych.

Okazuje się, że przedstawiane podczas środowej konferencji informacje o możliwości funkcjonowania hoteli na 50% obłożenia były tylko punktem w harmonogramie odmrażania gospodarki. To samo dotyczy możliwości uruchomienia ogródków gastronomicznych, które teoretycznie będą mogły działać od 15 maja.

Próżno szukać także zapisów o możliwości planowania imprez okolicznościowych z ograniczeniem do 25 uczestników. Nie ma zatem żadnego ważnego dla branży HoReCa zapisu, który umożliwiłby planowanie działań.

Reklama

Teoretycznie, ponieważ w najnowszym rozporządzeniu zapomniano dodać przepisów regulujących powyższe, a to sprawia, że tak na prawdę przedsiębiorcy nadal nie mają 100% pewności jakie będzie obowiązywało prawo od 8 czy 15 maja. Jak zatem planować prowadzenie biznesu, jak szykować się do przyjęcia gości, jak planować budowę ogródków restauracyjnych gdy nie ma podstawowej informacji ze strony Państwa?

Treść rozporządzenia

D2021000081401

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. Obudźcie się zanim będzie całkiem za późno, otwierajcie się, nie pozwolą nic otworzyć dopóki się nie ockniecie. I przeciwstawnie się segregacji ludzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!