W rozporządzeniu nie ma informacji o hotelach i ogródkach restauracyjnych!

1
2391

Opublikowano najnowsze rozporządzenie wprowadzające zmiany w obowiązujących przepisach w związku z epidemią. Niestety nie ma co szukać w nim zapisów dotyczących odmrażania hoteli czy ogródków restauracyjnych.

Okazuje się, że przedstawiane podczas środowej konferencji informacje o możliwości funkcjonowania hoteli na 50% obłożenia były tylko punktem w harmonogramie odmrażania gospodarki. To samo dotyczy możliwości uruchomienia ogródków gastronomicznych, które teoretycznie będą mogły działać od 15 maja.

Próżno szukać także zapisów o możliwości planowania imprez okolicznościowych z ograniczeniem do 25 uczestników. Nie ma zatem żadnego ważnego dla branży HoReCa zapisu, który umożliwiłby planowanie działań.

Teoretycznie, ponieważ w najnowszym rozporządzeniu zapomniano dodać przepisów regulujących powyższe, a to sprawia, że tak na prawdę przedsiębiorcy nadal nie mają 100% pewności jakie będzie obowiązywało prawo od 8 czy 15 maja. Jak zatem planować prowadzenie biznesu, jak szykować się do przyjęcia gości, jak planować budowę ogródków restauracyjnych gdy nie ma podstawowej informacji ze strony Państwa?

Treść rozporządzenia

D2021000081401

1 KOMENTARZ

  1. Obudźcie się zanim będzie całkiem za późno, otwierajcie się, nie pozwolą nic otworzyć dopóki się nie ockniecie. I przeciwstawnie się segregacji ludzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.