W Gdańsku otwarto Hewelke Restaurant & Bakery

0
704
Fot.: Materiały prasowe Hawelke Restaurant

20 lipca miało miejsce otwarcie trzeciej (po Białym Króliku w Gdyni i Biôłim Trusie w Sulęczynie) restauracji szefa Marcina Popielarza tym razem w Gdańsku Wrzeszczu.

Hewelke Restaurant & Bakery, bo o niej mowa, mieści się na terenie historycznego gdańskiego browaru odrestaurowanego i oddanego ponownie do użytku w 2022 roku jako rozbudowany kompleks. Składa się na niego 25 eleganckich apartamentów na wynajem krótko i długoterminowy z zabytkowych budynkach Willi Dyrektora i Suszarni. Jesienią otwarta zostanie także Spa Sphaera – imponująca strefa Spa & Wellness z basenem, jacuzzi, saunami, hammanem i gabinetami zabiegowymi.

Fot.: Materiały prasowe Hawelke Restaurant

Hewelke Restaurant to zlokalizowane w klimatycznych, piwnicznych wnętrzach miejsce otwarte dla wszystkich, gastropub z klimatyczną kuchnią chef patrona Marcina Popielarza i head chefa Alyony Orel, która pracowała z nim od kilku lat także w gdyńskim Białym Króliku. Ten nowy koncept to połączenie tradycji kulinarnych z różnych części świata oraz towarzyszącej im selekcji najlepszych alkoholi. Kucharze puści tu wodze fantazji i zapraszają na podróż poprzez swoje ulubione smaki kuchni międzynarodowej, w menu nie brakuje potraw bardziej tradycyjnych, jak i tych o orientalnych nutach. Hewelke to restauracja na szybkie lunche, ale i długie, niespieszne wieczory przy bogato wyposażonym barze lub chef’s table pozwalającym na „podglądanie” kucharzy przy pracy oraz żywy, bezpośredni kontakt. Sama kuchnia jest otwarta, widoczna z sali, co skraca dystans między gotującymi a Gośćmi i jest atrakcją samą w sobie.

Fot.: Materiały prasowe Hawelke Restaurant

Na miejscu funkcjonuje także rzemieślnicza piekarnia Hewelke Bakery z prawdziwą pasją tworząca chleby na zakwasie i najlepszej mące, długo leżakowane, wypiekane bez pośpiechu, długo zachowujące świeżość. Dawniej raczyły Gości Hotelu Quadrille w Gdyni, od teraz dostępne dla szerszej grupy trójmiejskich odbiorców.

Fot.: Materiały prasowe Hawelke Restaurant

Restauracja Hewelke zaprasza codziennie od 13.00. Będąc tu, warto zajrzeć do samego Browaru Hevelius, by docenić jego aktualny wygląd i funkcjonalność.

Fot.: Materiały prasowe Hawelke Restaurant
Fot.: Materiały prasowe Hawelke Restaurant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.