Vacansoleil ogłasza upadłość

0
620

Firma turystyczna Vacansoleil, znana z oferty kempingowej, ogłosiła upadek. Z siedzibą główną w Eindhoven i oddziałami w siedmiu krajach, w tym w Polsce, firma działała na rynku od 1969 roku. Na stronie internetowej polskiego oddziału Vacansoleil można przeczytać, że firma posiadała w ofercie ponad 600 kempingów, co czyniło ją liderem w tej dziedzinie w Europie.

Dwa dni temu Vacansoleil wystąpiła do sądu z wnioskiem o odroczenie płatności. Ostateczna decyzja sądu o upadłości firmy została podjęta w czwartek. Raport roczny wskazuje, że w ubiegłym roku firma odnotowała stratę netto w wysokości 2,6 mln euro, a rok wcześniej stratę w wysokości 5,8 mln euro.

Decyzja ta może wpłynąć na polski oddział firmy, zarejestrowany w Lublinie. Obecnie kilkuset klientów firmy przebywa za granicą. Do końca tego sezonu firmie pozostało jeszcze 9 przyjazdów. Agata Pogroszewska, dyrektor Vacansoleil w Polsce, poinformowała, że niektóre z nich zostaną zrealizowane, ponieważ są opłacone. Klienci, których pobyty nie zostaną zrealizowane, są instruowani, aby kierować swoje roszczenia do syndyka.

Na stronie touroperatora podano, że firma zatrudniała 210 pracowników biurowych oraz ponad 1250 osób na kempingach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.