Działania zagranicznych destynacji na rzecz ekologii

0
738

Dawka inspiracji. W telegraficznych skrócie, kilka przykładów jakie działania podejmują destynacje i organizacje na rzecz dekarbonizacji i bardziej odpowiedzialnej turystyki w obliczu zakłóceń klimatycznych i COVID-19.

  • Kolorado elektryzuje swoje malownicze drogi. Wszystkie 26 malowniczych i historycznych tras w Kolorado zostanie wkrótce wyposażonych w stacje ładowania, które umożliwią niskoemisyjne podróże po najbardziej obrazowych miejscach w tym stanie.
  • Francja zakaże niektórych lotów krajowych tam, gdzie dostępne są połączenia kolejowe. Francuski rząd podjął decyzję o ograniczeniu liczby lotów krótkodystansowych.
  • Lublana posiada centrum ze strefą wolną od samochodów, łatwy publiczny dostęp do terenów zielonych i rozwinięte pszczelarstwo co jest dowodem na zaangażowanie miasta w zrównoważony rozwój. Miasto otrzymało tytuł Europejskiej Zielonej Stolicy w 2016 roku i pojawia się na liście Sustainable Top 100 Destinations.
  • Tasmania stanie się miejscem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2025r. Premier Tasmanii ogłosił plany pomocy w odbudowie turystyki, w tym cel neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2025r. Aby pomóc w osiągnięciu tego celu, rząd oferuje fundusze dla operatorów turystycznych na ukończenie audytu węglowego ich operacji.
  • Program Visit Omaha Rent for Recovery. Visit Omaha rezygnuje z wynajmowanej powierzchni biurowej i zamiast tego będzie co tydzień wynajmować przestrzeń konferencyjną „w celu wsparcia firm najbardziej dotkniętych pandemią”.
  • Pociągi sypialne wracają do Europy. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na zrównoważone podróże nocne trasy kolejowe nabierają rozpędu w Europie kontynentalnej. Istnieje również ambicja zbudowania nowej usługi pociągu sypialnego przez tunel pod kanałem La Manche między Wielką Brytanią a Francją.
  • Walencja w Hiszpanii zobowiązała się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2025 r. Stała się pierwszą globalną destynacją, która weryfikuje obliczenia śladu węglowego swojej działalności turystycznej jako dodatek do obliczenia śladu wodnego.
  • Visit Norway – Narodowa Strategia Turystyczna 2023 obejmuje m.in. opracowanie kalkulatora „Klimasmart”, który pomoże ośrodkom turystycznym i operatorom oszacować wpływ turystyki na środowisko i dokonać znaczących redukcji emisji na podstawie tych liczb.
  • Departament Turystyki Vanuatu uruchamia program wsparcia biznesu turystycznego. Program reagowania kryzysowego Vanuatu zapewnia dotacje na przetrwanie biznesu turystycznego, a także dotacje na programy energii odnawialnej i agroturystyki.

Źródło: www.destinationthink.com

Autor: Anna Górska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.