TUI znów pod ostrzałem branżowych organizacji

0
1223
Biuro podróży TUI Poland od pewnego czasu wywołuje wiele negatywnych emocji. Najpierw zwrócono uwagę na niezadowolenie większości klientów z zakupionych usług, a następnie zarzucono touroperatorowi dumping cenowy w celu zakłócenia zdrowej konkurencji. Niedawno PZOT wystosował list otwarty z zarzutami dotyczącymi tego nieuczciwego procederu, teraz na temat TUI wypowiada się OSAT.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych zdecydowało się zabrać głos w dyskusji na temat biura podróży TUI. Podobnie jak PZOT, również posiada krytyczny stosunek wobec touroperatora. Stowarzyszenie podkreśla także, iż wydana opinia została poprzedzona wieloletnią obserwacją.

„Początek nowej polityki to wypowiedzenie kilkuset umów z wieloletnimi partnerami. Bardzo wielu agentów dostało wypowiedzenia umów pomimo braku jakichkolwiek merytorycznych zarzutów do ich pracy. Po tym czasie spółka Tui Poland podjęła próbę skierowania potencjalnych klientów do własnych kanałów sprzedaży. Teraz następuje próba zbudowania w jak najkrótszym czasie bazy klientów. Celem jest, jak mówią władze spółki, osiągnięcie pozycji nr 1 na polskim rynku” – czytamy w oświadczeniu OSAT.

Zarząd OSAT nie omieszkał też zająć stanowiska wobec poruszanego już przedtem problemu dumpingu cenowego:

„Tego rodzaju praktyki mogą działać destabilizująco na rynek. Rynek turystyczny, który od 2012 roku bardzo się uporządkował, na dzień dzisiejszy jest rynkiem bezpiecznym dla konsumenta.”

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych postanawia zatem nie być obojętnym wobec nieuczciwych praktyk touroperatora, mając jednocześnie nadzieję, iż jego działania nie wpłyną negatywnie na wspomniane bezpieczeństwo podmiotów działających na rynku.

„Jako reprezentant środowiska agentów turystycznych wyrażamy poparcie dla działań PZOT polegających na skierowaniu sprawy do polskich i europejskich organów ochrony konkurencji i będziemy je wspierać mając na uwadze dobro zarówno organizatorów turystyki w Polsce, jak i polskich turystów” – podsumowuje całą sprawę OSAT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.