Tańsza energia elektryczna i gaz dla hotelarzy

0
1125
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego rozpoczyna realizację projektu związanego z utworzeniem grupy zakupowej dla hotelarzy. Hotele, które przystąpią do konsorcjum powołanego przez Izbę, będą mogły w niższej cenie nabywać energię elektryczną i gaz. Do grupy zakupowej mogą przystąpić wszystkie hotele w Polsce, również niezrzeszone w Izbie.

IGHP zdecydowała się na powołanie grupy zakupowej energii elektrycznej i gazu, biorąc pod uwagę sygnalizowane przez członków Izby potrzeby. Ten palący temat był przedmiotem dyskusji panelistów podczas branżowych konferencji biznesowych Hotel Meeting już przed dwoma laty.

„Ostatnie podwyżki prądu, a przede wszystkim wynikające z nich kwoty w umowach, wprawiły niejednego przedsiębiorcę hotelowego w osłupienie” – mówi Marcin Mączyński, Sekretarz Generalny IGHP. Jak wyjaśnia, to był jeden z powodów przyspieszenia prac nad projektem.

Dzięki członkostwu w grupie zakupowej hotel może skorzystać z niższych cen niż w standardowej ofercie dostawców energii elektrycznej i gazu.

„Im więcej hoteli włączy się do naszego konsorcjum, tym lepsze warunki będziemy mogli wynegocjować. Wszystko dzięki efektowi skali, który zapewni nam silniejszą pozycję w negocjacjach” – mówi Mączyński.

Przystąpienie do grupy zakupowej IGHP jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność hotelarską w Polsce. Schemat działania grupy został maksymalnie uproszczony. Wystarczy, że hotel zgłosi chęć przystąpienia do grupy podczas spotkań regionalnych IGHP lub skontaktuje się z biurem Izby.

„Przedstawiciel konsorcjum zajmie się zebraniem i porównaniem ofert dostawców, a potem wybierze najbardziej korzystną cenowo. Hotel podpisuje umowę bezpośrednio z operatorem w oparciu o wynegocjowane przez konsorcjum niższe stawki, a potem już tylko reguluje płatności. Formalności zredukowaliśmy do minimum” – wyjaśnia Mączyński.

Szczegóły projektu będzie można poznać już w lutym i w marcu w trakcie spotkań regionalnych hotelarzy organizowanych przez IGHP w 14 miastach w całej Polsce. Mogą w nich wziąć udział wszyscy hotelarze, również niebędący członkami Izby. Udział w spotkaniach regionalnych jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy mailowe pod adresem [email protected] lub telefoniczne pod numerami +48 22 251 79 11 oraz +48 503 044 875.

Harmonogram spotkań regionalnych IGHP:
11 lutego, godz. 11-14, Kielce
12 lutego, godz. 12-15, Kraków
13 lutego, godz. 11-14, Wrocław
19 lutego, godz. 15-18, Warszawa
20 lutego, godz. 11-14, Lidzbark Warmiński
25 lutego, godz. 11-14, Poznań
27 lutego, godz. 11-14,  Kołobrzeg
1 marca, godz. 11-14, Gdańsk
4 marca, godz. 11-14, Lublin
11 marca, godz. 11-14, Bydgoszcz
18 marca, godz. 11-14, Katowice
19 marca, godz. 11-14, Rzeszów
20 marca, godz. 11-14, Białystok
21 marca, godz. 11-14, Łódź

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego to efektywna organizacja działająca w branży hotelarskiej. Od 2003 roku jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelarskiego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową oraz w Unii Europejskiej. Będąc najbardziej wpływową organizacją w branży, lobbuje na rzecz jej rozwoju, chroni interes hotelarzy, wspiera wszelkie inicjatywy gospodarcze swoich członków, a także promuje społeczną odpowiedzialność biznesu w branży.

IGHP dba o interesy polskich hotelarzy również na arenie międzynarodowej, będąc reprezentantem branży hotelarskiej w HOTREC (Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE i europejskiego obszaru ekonomicznego). Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Izby (Facebook i LinkedIn).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.