Szwajcarskie linie lotnicze ogłaszają bankructwo

0
261
Zarząd linii lotniczych SkyWork nie wytrzymał presji i ogłosił bankructwo firmy działającej na rynku od blisko 35 lat. W oświadczeniu podano, że informacja ta została przekazana wszystkim pracownikom, a klienci mogą żądać zwrotu pieniędzy za wykupione bilety.

Spółka SkyWork z siedzibą w Belp i bazą na lotnisku w Bernie realizowała głównie loty rozkładowe na obszarze Europy oraz loty czarterowe w miesiącach letnich. Przewoźnik od pewnego czasu zmagał się z poszukiwaniami inwestora, którego po wielu próbach nie udało się jednak pozyskać.

W oficjalnym oświadczeniu poinformowano, iż „po nieudanych negocjacjach z potencjalnym partnerem, linie nie mogą już gwarantować kontynuacji działalności”. W związku z tym SkyWork Airlines dobrowolnie zwraca koncesję Federalnemu Urzędowi Lotnictwa Cywilnego. Zgodnie z prawem, spółka musi powiadomić zarządcę o swoich nadmiernych długach.

Reklama

Port lotniczy w Bern-Belp również jest zagrożony, ponieważ SkyWork zapewniał szwajcarskiemu lotnisku aż 60% klientów. Zarząd aeroportu poinformował, iż jest już w kontakcie w wieloma liniami i liczy na nawiązanie nowych połączeń. SkyWork był ostatnim prawdziwie szwajcarskim przedsiębiorstwem świadczącym usługi podniebnego transportu, wszak narodowy przewoźnik Swissair należy do niemieckiej Lufthansy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!