Sfinks Polska planuje odbudowę sieci do poziomu sprzed pandemii

0
509

Restauracje sieci Sfinks Polska zanotowały w czerwcu 2023 r. wzrost przychodów gastronomicznych o 8,1% r/r, osiągając 15,73 mln zł. Wynik ten został wypracowany przez 73 restauracje, w tym SPHINX, Chłopskie Jadło, Lepione Pieczone by Chłopskie Jadło oraz The Burgers. W porównaniu do czerwca 2022 r., sieć była mniejsza o 11%, co oznacza, że wzrost przychodów osiągnięto przy mniejszej liczbie lokali.

W ujęciu narastającym, przychody z restauracji wzrosły o 15,5% r/r, a sprzedaż gastronomiczna za okres od stycznia do końca czerwca 2023 r. wyniosła 89,84 mln zł. Przychody porównywalnej sieci lokali (L2L) wzrosły w czerwcu 2023 r. o 15,3% r/r do 15,71 mln zł. W ujęciu narastającym, wzrost ten wyniósł 21,3% r/r, a obroty porównywalnej sieci w okresie styczeń-czerwiec 2023 wyniosły 89,03 mln zł.

Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska, skomentował te wyniki: „Nasze restauracje kolejny miesiąc z rzędu zwiększyły obroty w stosunku do danych za poprzedni rok, mimo że w czerwcu w sieci pracowało na nie 9 lokali mniej niż rok temu. Jesteśmy zadowoleni z wyników lokali, które pokazują, że mimo niełatwej sytuacji na rynku, mającej wpływ na decyzje konsumenckie, restauracje skutecznie walczą o gości. Optymizmem napawają zwłaszcza dane dotyczące sieci porównywalnej, która w I półroczu zwiększyła obroty o ponad jedną piątą. W kolejnych miesiącach do przychodów sieci będą „dokładały się” nowe restauracje, w tym wracająca na dawne miejsce restauracja SPHINX na wrocławskim rynku, która rusza w lipcu. Nowych otwarć sukcesywnie będzie przybywało w ciągu II półrocza. Będziemy też zachęcać gości do wizyt w naszych restauracjach nowymi propozycjami i ofertami specjalnymi, w tym w naszym programie lojalnościowym Aperitif, który ma duży wpływ na poziom sprzedaży i wykorzystanie potencjału restauracji.”

Sfinks Polska planuje odbudowę sieci do poziomu sprzed pandemii i zamierza otworzyć ok. 10 nowych restauracji w tym roku, w tym w silnych lokalizacjach, jak wrocławski rynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.