Sądecki miliarder planuje inwestycję hotelową nad Jeziorem Rożnowskim

0
960

Andrzej Wiśniowski, znany sądecki biznesmen, zamierza rozszerzyć swoje inwestycje w turystykę. Wiśniowski, którego majątek za 2023 rok wynosi już 2,6 mld zł, złożył wniosek o pozwolenie na budowę budynku usługowego o powierzchni 17 tys. m2 w Gródku nad Dunajcem. Inwestycja ma powstać na terenie, gdzie niegdyś znajdował się popularny klub „Quantum”.

Wiśniowski jest już właścicielem hotelu Heron w Siennej. W gminie Gródek nad Dunajcem w 2022 roku złożył wniosek o przystąpienie do zmian w studium miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, co zatwierdzili radni, dając zielone światło na wykorzystanie potencjału gminy i Jeziora Rożnowskiego.

Nieoficjalnie mówi się, że Wiśniowski planuje wybudować w Gródku nad Dunajcem hotele czterogwiazdkowe i trzygwiazdkowe, które mają mieć łącznie około 600 pokoi. To kolejna inwestycja, która przyczyni się do rozwoju tej turystycznej miejscowości. W planach jest także budowa karczmy.

Józef Tobiasz, wójt gminy Gródek nad Dunajcem, potwierdza, że tereny należące do Andrzeja Wiśniowskiego mają być wykorzystane turystycznie. Podkreśla, że każda nowa inwestycja to szansa dla mieszkańców, ale nie zna dokładnych planów przedsiębiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.