Rozporządzenie wprowadzające zmiany od 20 marca

1
1953

Jak to mawiają był czas przywyknąć i ponownie jesteśmy świadkami sytuacji, w której to rząd publikuje rozporządzenie wprowadzające olbrzymie zmiany dla przedsiębiorców dosłownie na kilka godzin przed terminem ich obowiązywania.

W zasadzie wiele można by napisać na temat tej nonszalancji jaką reprezentuje strona rządowa, choć wszelkie uwagi jak dobrze wiemy puszczane są mimo uszu. Już niejednokrotnie zapowiadano, że stosowne zmiany będą komunikowane z odpowiednim wyprzedzeniem, a w praktyce obywatele otrzymują je za pięć dwunasta.

Zachęcamy do lektury wszystkich, które obowiązujące od 20 marca obostrzenia w całym kraju mogą dotyczyć. W naszej branży chodzi oczywiście o hotelarzy ale także tych podróżujących służbowo. Ta druga grupa, szczególnie jeśli chodzi o przedstawicieli firm sektora prywatnego, powinna szczególnie dobrze prześledzić dokument, ponieważ ogranicza on w bardzo dużym stopniu możliwości zakwaterowania w hotelu. Z takich uprawnień może skorzystać tylko kilkudziesiąt grup zawodowych, ściśle wymienionych w rozporządzeniu. Zapraszamy do uważnej lektury.

Najważniejsze kwestie jakie wskazała Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego to:

  • Z usług hotelarskich mogą korzystać wyłącznie 44 grupy zawodowe określone we wspomnianym rozporządzeniu
  • Nie ma limitu dostępności pokoi (dla powyższych grup)
  • Serwowanie posiłków wyłącznie w formie room service

D2021000051201

1 KOMENTARZ

  1. Od wiosny wiadomo że branże czeka wieloletni kryzys. Powinniście pozamykać te swoje biznesiki i zająć się czymś innym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.