Rezerwacje ruszyły – pierwsza mobilna sieć hoteli Good Spot czeka na turystów

0
1247

W sercu Karkonoszy – w Karpaczu, do dyspozycji gości zostały oddane trzy przestronne i w pełni wyposażone mobilne apartamenty. Rezerwacje ruszyły 22 stycznia. Niepowtarzalny koncept Good Spot – projekt świadomy komfortu, nowoczesności i proekologicznych standardów, urzeka koneserów podróży.

Przemysław Kwiatkowski, Roman Sokołowski i Paweł Kołtunowicz to zespół pasjonatów podróży, których połączyła wspólna misja: stworzyć sieć mobilnych hoteli, które pozwolą turystom odkrywać miejsca niezwykłe, na uboczu – a przy tym wywierać jak najmniejszy wpływ na środowisko: dać przeżycia, a następnie odjechać, nie pozostawiając po sobie śladu. Inspiracja dla tego przedsięwzięcia – synonimu wyjątkowego komfortu i unikatowej scenerii, sięga zdecydowanie dalej niż polskie wybrzeże. Jedną z motywacji do ich stworzenia były pojazdy woodies, które zdominowały amerykańską kulturę samochodową, tworząc synergię między mobilnością i podróżami.

– Pomysł narodził się podczas wyprawy kitesurfingowej na Hel w 2017 roku. To wtedy pojawiło się mnóstwo pytań dotyczących tego, jak miałby wyglądać przemieszczający się hotel, który da możliwość wyboru i wniesie nową wartość na polskim rynku w obszarze turystyki – tłumaczy Przemysław Kwiatkowski, dyrektor ds. rozwoju w Good Spot.

Gdzie staną mobilne hotele?

Polska ma niezliczone wyjątkowe miejsca, które zbliżają do natury. Dlatego wraz ze wzrostem liczby pokoi mobilnych, turyści, poprzez stronę Good Spot, będą mogli podjąć decyzję o lokalizacji mobilnych apartamentów. Dzięki wprowadzonej zasadzie Smart Hospitality obiekty zostaną rozmieszczone w najbardziej atrakcyjnych punktach w Polsce.

W pierwszej połowie stycznia na stronie Good Spot pojawiły się pierwsze lokalizacje mobilnych apartamentów. Są to Karpacz oraz Mrzeżyno, w którym apartamenty zlokalizowane są 800 metrów od plaży. Następne miejsca wskażą użytkownicy. Dzięki głosowaniu poprzez udostępnioną ankietę, podróżni będą mogli wybrać najbardziej interesujące lokalizacje.

Współpraca – zaproś Good Spot do siebie

– Współpracę z nami mogą nawiązać także właściciele gruntów, rozliczając się na dwa sposoby: poprzez miesięczną zryczałtowaną kwotę za dzierżawę gruntu bądź procentowy udział w zyskach. To właściciel gruntu wybiera jaką opcję woli. Ponieważ wkładem jest udostępniony teren, nie są wymagane żadne nakłady inwestycyjne. Dla chętnych istnieje także możliwość partycypowania w biznesie – wyjaśnia Roman Sokołowski, współzałożyciel Good Spot.

Jaki standard czeka na podróżnych?

Mobilne apartamenty dostępne są w dwóch wariantach: dwuosobowy twin i family, mogący pomieścić od 4 do 6 osób. Umeblowane pomieszczenia wyposażone w klimatyzację zostały podzielone na część sypialną, kuchenną oraz wypoczynkową. Mimo niewielkiej kubatury wnętrze jest niezwykle przestronne i ciepłe.

Pomieszczenia zostały wykończone w jasnych barwach – dominuje w nich styl minimalistyczny, który pozwala zregenerować zmysły i zaznać prawdziwego odpoczynku. Całość aranżacji pomieszczeń nie odwraca uwagi od widoków zza okna, pozwalając lepiej zrozumieć krajobraz. Zadaszone umeblowane zewnętrzne tarasy pełnią funkcję miejsca do relaksu i rozmów w otoczeniu przyrody.

Widoki za bezcen i pakiety całoroczne

Za stosunkowo niską cenę podróżujący dostaje wysoki standard i komfort ze świetnym widokiem. Wstępny projekt cennika, przygotowany przez ekipę Good Spot, zakłada moduły twin w cenie 169 zł na dobę w „niskim sezonie” do 290 zł w sezonie „wysokim”. Doba w rodzinnym, 6-osobowym apartamencie będzie kosztować 349-590 zł.

Możliwości dla pracy zdalnej

– Dla osób, które szukają wyciszenia, jednocześnie nie chcących rezygnować z pracy, niezwykle ciekawą opcją jest możliwość wynajmu mobilnej naczepy restauracyjnej –- przestrzeni pełniącej funkcję coworkingową, w której łatwiej będzie skupić się czy przeprowadzić spotkanie online. Codzienność pracy stanie się przyjemnością. Good Spot to nie tylko miejsce dla rodzin, lecz także dla osób, które wcielają w życie ideę work&travel – dodaje Paweł Kołtunowicz – współtwórca marki Good Spot.

Obiekt, który będzie przemieszczać się z wybranymi pokojami, jest wyposażony w zaplecze sanitarne i w każdej chwili może pełnić funkcje sali konferencyjnej. Dzięki temu, nie rezygnując z ważnych udogodnień i usług, tworzy idealne miejsce do biznesowych spotkań, a także pracy zdalnej wśród atrakcyjnych, pięknych terenów zielonych.

Natura na pierwszym planie

Ważnym wyzwaniem dla pomysłodawców, którzy dołożyli wszelkich starań, aby zminimalizować wpływ przedsięwzięcia na otoczenie, było nadanie drugiego życia naczepom, które poddawane są up-cyclingowi. Wrocławski startup wykorzystał materiały, które pozwalają architekturze harmonijnie wtopić się w krajobraz.

Good Spot to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie ekologiczne rozwiązania i chcą podróżować świadomie. Architektura mobilnych apartamentów z łatwością łączy się z przyrodą, nie zaburzając krajobrazu, w którym się znajduje – nie przytłacza formą i nie konkuruje z otoczeniem, które staje się największym atutem. Good Spot jest odpowiedzią na pytanie, jak powinna wyglądać turystyka jutra, odznaczająca się ponadczasowymi wartościami: odpowiedzialnością za środowisko, świadomym podróżowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.