Oddaj książki i podaruj dzieciom uśmiech!

0
160

Do 26 maja w hotelach grupy Accor w całej Polsce zbierane są książki, które trafią do dzieci przebywających w placówkach medycznych.

Grupa Accor nawiązała współpracę z fundacją Zaczytani, aby promować czytelnictwo i działania charytatywne. W ciągu najbliższego miesiąca zbierać będzie woluminy we współpracy z fundacją Zaczytani, która następnie przekazuje książki do placówek medycznych w całym kraju, a jej wolontariusze odwiedzają najmłodszych, aby poprowadzić bajkoterapię. Dzięki rozpoczynającej się, pierwszej na tak dużą skalę, zbiórce książek, Fundacja planuje otworzyć 100 bibliotek w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy, świetlicach wiejskich i środowiskowych oraz centrach aktywności lokalnej.

Gdzie i kiedy?
Wielka Zbiórka Książek rozpoczęła się 23 kwietnia i potrwa do dnia matki (26 maja). Po przeliczeniu książki zostaną rozdysponowane do magazynów wskazanych przez Fundacje Zaczytani, a później do placówek medycznych w Polsce. Jeśli chcielibyście podzielić się swoimi książkami lub zakupić nowe to przynosić je można do wybranych hoteli Mercure, Novotel i ibis w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Krakowie oraz Katowicach. Dokładną listę hoteli, które zaangażowane są w zbiórkę można sprawdzić w linku.

Reklama

Co należy zrobić?
Po prostu przynieść książki i zostawić je w punkcie zbiórki, jakim są recepcje naszych hoteli, a my zadbamy o resztę!
Nawiązanie współpracy to ułatwienie chętnym osobom oddawania książek w wielu miastach, ale także edukacja pracowników hoteli i docieranie z informacją o fundacji do gości.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.