Proekologiczne konferencje w DoubleTree by Hilton Wrocław

0
1181
DoubleTree by Hilton Wroclaw zamierza zaimplementować na krajowy rynek nową formułę konferencji przyjaznych środowisku. Jednym z głównych założeń tej koncepcji jest ograniczenie ilości odpadów produkowanych po każdym evencie.

Koncepcja „Meet with Purpose”, której częścią jest konferencyjny projekt „Mindful Meetings”, to autorski pomysł sieci Hilton, mający na celu redukcję zanieczyszczeń poprzez wprowadzenie ekologicznych rozwiązań na spotkaniach biznesowych organizowanych w obiektach tej marki. W Polsce pionierem eventów tej formuły będzie wrocławski DoubleTree by Hilton.

„Mindful Meetings to idea nowoczesnych, proekologicznych konferencji wprowadzana przez sieć Hilton. W Polsce planujemy jako jedni z pierwszych działać w ramach jej założeń” – wyjaśnia Matthias Herd, Dyrektor Generalny hotelu DoubleTree by Hilton Wroclaw.

„Mindful Meetings” mają charakteryzować się możliwie jak najmniejszą ilością odpadów generowanych w trakcie eventu, a co za tym idzie ograniczeniem negatywnego wpływu na zmiany klimatyczne. Mają to zapewnić m.in. energooszczędne oświetlenie, system smart służący do zarządzania temperaturą powietrza w pomieszczeniach, aktywny recykling materiałów i konserwacja wody. Goście będą mieli również ograniczony dostęp do papierowych notesów, które zostaną udostępnione jedynie na indywidualną prośbę.

Źródło: DoubleTree by Hilton Hotel Wroclaw

„Mindful Being”, a więc dobre samopoczucie, to druga część składowa projektu „Meet with Purpose”. W przerwach uczestnicy proekologicznych konferencji otrzymają dostęp do masażów dodających energii, a także ćwiczeń wspomagających koncentrację. Ponadto przygotowano dla nich dwugodzinne wycieczki rowerowe po Starym Mieście i Ostrowie Tumskim, dostępne w pięciu językach, które ułatwią integrację i umożliwią aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Ważnym czynnikiem wpływającym na efektywność działań jest właściwe odżywianie. O to zadba w ramach „Mindful Eating”, trzeciego elementu projektu „Meet with Purpose”, grupa wykwalifikowanych kucharzy, którzy zaserwują specjalne menu sporządzone na bazie „superfoods”, a więc produktów mających wpływ na poprawę kondycji zdrowotnej. Co istotne, na każdym etapie przygotowywania potrawy tworzywa sztuczne będą zastępowane przez materiały biodegradowalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.