Pracownia Tremend podsumowuje rok pandemicznych projektów

0
355
Fot.: Tymoteusz Głuszko, materiały prasowe Tremend

Grudzień to miesiąc podsumowań dokonań mijającego roku, ale i planów na kolejny. Pracownia architektoniczna Tremend może śmiało zaliczyć ostatnie dwanaście miesięcy do udanych. W tym czasie otwartych zostało aż siedem hoteli, których wnętrza projektowała, a kolejne są w trakcie realizacji.

Architekci pracowni Tremend mają się czym pochwalić. W trakcie ciągle trwającej pandemii ukończonych zostało o dwie inwestycje więcej niż w roku ubiegłym. Ponadto otrzymali aż osiem nagród i nominacji w międzynarodowych konkursach, w tym w prestiżowym nowojorskim konkursie Hospitality Design Award. Każdy z hoteli, jakie wychodzą spod projektowych skrzydeł pracowni Tremend opowiada inną historię o miejscu, w którym się znajduje, zachwycając jednocześnie detalem i sztuką.

Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection

Reklama

To najnowszy oddany obiekt do użytku. Odnowiony Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection zyskał nowe życie i powrócił do lat swojej świetności. Secesyjna, bogato zdobiona bryła mieści w swych wnętrzach przestrzeń pełną nieoczywistej elegancji. Hotel jest częścią grupy MGallery i członkiem rodziny Accor Hotels. Inspiracją przy tworzeniu tego projektu była otaczająca hotel przyroda, a dokładniej piaszczysta bałtycka plaża i morze. Wszelkie detale, jak kolorystyka i tekstury materiałów, zostały dobrane z myślą właśnie o niej.

Crowne Plaza Budapest

To jeden z zagranicznych obiektów zaprojektowanych przez pracownię Tremend. Kolejna Crowne Plaza, po warszawskiej realizacji wnętrz Crowne Plaza Warsaw – the Hub, znajduje się w stolicy Węgier. Architekci projektując wnętrza wyszli z założenia, że Crowne Plaza Budapest to nie tylko biznes, ale też interakcja społeczna oraz doświadczenie, w którym szczególna uwaga została zwrócona na jakość snu, zdrowy styl życia, jedzenie oraz niepowtarzalne doświadczenie kulturo-we. Zaprojektowane przez Tremend wnętrza zachęcają zarówno do odpoczynku jak i kreatywnej pracy, której sprzyjają wspaniałe dekoracje stworzone przez współczesnych artystów.

AC Hotel by Marriott Kraków

AC Hotel by Marriott Kraków zlokalizowany przy krakowskich Błoniach znajduje się w stosunkowo niewielkiej odległości od Wawelu i rynku starego Miasta w Krakowie, co sprawia iż może być idealnym miejscem na rodzinne wakacje czy weekendowy wypad, a także biznesowe podróże.

Wnętrza AC Hotel by Marriott Kraków to kwintesencja klasycznego amerykańskiego stylu. Jak mówią architekci pracowni Tremend – „ Ideą projektu była ponadczasowość i prostota”.
Architekci postawili na naturalne kolory ziemi, brązy, beże, przeplatane delikatnymi złotymi akcentami, zestawiając je ze szlachetnymi szarościami i drewnem. Dzięki tym zabiegom pomimo monumentalności całego założenia, nie odczuwa się tu przytłoczenia, bo wnętrza są przytulne.

Tulip Residences Warsaw Targowa i Tulip Residences Joinville-Le-Pont

Tulip Residences Warsaw Targowa zlokalizowany przy ulicy Targowej w Warszawie, to drugi na świecie obiekt pod – należącą do Louvre Hotels Group – marką Tulip Residences. Pierwszy ruszył w marcu br. we francuskiej miejscowości Joinville-Le-Pont. Tulip Residences Warsaw Targowa, jak i jego paryski odpowiednik, to hybrydowa koncepcja długoterminowego zakwaterowania, która łączy wspólnotę mieszkalną, przestrzeń coworkingową i strefę wypoczynku. Inspiracją aranżacji wnętrz warszawskiego obiektu był design cudownych lat 60.tych minionego wieku w połączeniu z współczesnymi trendami.

Hotel Mercure Katowice Centrum

Zielona ściana budynku hotelu zapiera dech w piersiach i jest też wizytówką proekologicznego podejścia jego projektantów. Hotel Mercure Katowice Centrum, dzięki ekologicznym rozwiązaniom pokazuje nowatorskie i odpowiedzialne podejście do projektowania. Pracownia Tremend była odpowiedzialna za projekt wnętrz hotelu Mercure, który niewątpliwie można na-zwać wizytówką Katowic. Obiekt powstał w myśl filozofii green & clean – wykorzystano odnawialne źródła energii, wodę deszczową oraz ekologiczne materiały. Bujna roślinność wzbogaca wnętrza zaaranżowane zgodnie filozofią Biophilic design.

Hotel Kopernik Olsztyn

Hotel Kopernik w Olsztynie przeszedł renowację wnętrz, w wyniku której odnowionych zostało 36 pokoi i korytarze na wszystkich piętrach. Główną inspiracją dla architektów stanowiło położenie hotelu. Wnętrza nawiązują do przyrody i krajobrazów okolicy. Odcienie szaro-granatowej wody, błękit nieba, jasny piasek plaży czy zieleń warmińskich lasów, można odnaleźć w kolorach mebli, ścian i obrazów znajdujących się we wnętrzach obiektu. W pokojach zastosowano miękkie i naturalne tkaniny, a na wykładzinie i grafikach ściennych połączono wiele autorskich wzorów w kolorach otaczającej przyrody.

Nagrody i wyróżnienia

Rok 2021 był dla pracowni Tremend również bogaty w wyróżnienia i nagrody. Najwięcej, bo aż 5, zebrał Hotel Crowne Plaza Warsaw – The Hub. Projekt otrzymał bowiem platynę w konkursie Muse Design Awards w kategorii Interior – Hotels & Resorts, złotą statuetkę A’Design Award oraz zwyciężył w konkursie The International Hotel and Property Awards 2021 w kategorii HotelOver 200 Rooms – Europe, organizowanym przez prestiżowy magazyn design et al! Realizacja wnętrza hotelu Crowne Plaza Warsaw – The Hub została również dostrzeżona i doceniona przez jury konkursu Hospitality Design magazine oraz w prestiżowym konkursie European Property Awards w kategorii Hotel Interior Poland.

Ponadto Hotel Rezydent Sopot MGallery znalazł się wśród finalistów konkursu Profit Hotel Awards 2021 w kategorii Hotele 4-5 gwiazdek, zaś Hotel Ibis Styles Bolesławiec znalazł się na shortlist konkursu The International Hotel & Property Awards 2021, a także otrzymał brąz w konkursie A’design Award 2020-2021.

Plany, plany…

W nowym roku planowane jest otwarcie Royal Tulip Warsaw Apartments, w którym zaklęte są najpiękniejsze zakątki naszej stolicy oraz powstającego w sercu Szklarskiej Poręby – funkcjonującego pod marką Mercure – obiektu Bergo Hotel & Resort, w którym tradycyjny góralski design połączony będzie z nowoczesnymi, luksusowymi wnętrzami.

Tremend również czekać będzie finalizacja i otwarcie zagranicznej inwestycji, jaką jest butikowy hotel Albert, mieszczący się niemalże u stóp wieży Eiffla w Paryżu.

Ponadto pracownia Tremend nie zwalnia tempa i ma w zanadrzu jeszcze kilka kolejnych projektów, w tym projekty kubaturowe, o których poinformujemy wkrótce.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.