Kalkulator green-Effective obliczy Twoje oszczędności środowiskowe!

0
368
Firma Werner & Mertz Professional opracowała narzędzie, które przelicza zużycie ekologicznych produktów green care Professional na mierzalne oszczędności środowiskowe – Kalkulator Eko-Skuteczności green-Effective.

Zielone zamówienia publiczne stają się coraz ważniejszą kwestią w przypadku produktów do utrzymania czystości obiektu. Produkty, które są przyjazne dla środowiska, charakteryzują się możliwie najniższą emisją CO2 i opierają się na roślinnych surowcach pomagają spełniać standardy zrównoważonego rozwoju w profesjonalnym utrzymaniu czystości różnego rodzaju obiektów, również budynków użyteczności publicznej. To nowy sposób myślenia, który nie koncentruje się wyłącznie na cenie, ale uwzględnia szerszą perspektywę.

Firma Werner & Mertz Professional podjęła wyzwanie i opracowała narzędzie, które pokazuje dokładne oszczędności ropy naftowej, tworzyw sztucznych i CO2, jakie można osiągnąć korzystając z produktów green care PROFESSIONAL. Kalkulator Eko-Skuteczności green-Effective oblicza ilość zaoszczędzonej ropy naftowej na podstawie masy opakowania, składników produktu oraz zawartości materiału z recyklingu w opakowaniu, a następnie przekształca to w ekwiwalent CO2. Klient otrzymuje w efekcie wymierne podsumowanie w postaci certyfikowanych wartości i znaczący dowód rzeczywistej wydajności ekologicznych produktów.

Reklama

„Kalkulator pomaga zapewnić dostęp do zrównoważonego rynku jutra i wspiera firmy oferujące zamówienia publiczne, oferty i ekologiczne marki. Efekty są zauważalne daleko poza rynkiem utrzymania czystości” – powiedział Frank Vancraeyveld, CEO Werner & Mertz Professional z siedzibą w Moguncji.

„Cały świat mówi o koncepcji gospodarki obiegowej i szuka rozwiązań. My opracowaliśmy już rozwiązania, w tym pierwsze na świecie opakowanie składające się w 100% z materiału HDPE pochodzącego z recyklingu w 2016 r., a w ostatnim czasie pierwszy na świecie 5 litrowy kanister wykonany w 50% z recyklatów HDPE. Z wykorzystaniem Kalkulatora Eko-Skuteczności green-Effective nasi klienci mogą zapewnić sobie prawdziwą przewagę biznesową dzięki stosowaniu naszych produktów!” – dodał Werner Schulze, Dyrektor Zarządzający tana-Chemie GmbH.

W świetle oczywistego problemu środowiskowego spowodowanego plastikowymi odpadami, Vancraeyveld i Schulze oczekują szybkiej zmiany na rynku, która będzie prowadziła w kierunku produktów nadających się do recyklingu. Prekursorem tego rozwoju są niemieckie zaostrzone przepisy dotyczące gospodarki odpadami i przepisy dotyczące opakowań. Kierując się przepisami rynkowymi i polityką, gospodarka obiegowa stanie się standardem przemysłowym w dającej się przewidzieć przyszłości.

Aby obliczyć oszczędności środowiskowe za pomocą Kalkulatora Eko-Skuteczności, wystarczy odwiedzić stronę internetową get.wmprof.com

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.