Poznańskie targi dla zaszczepionych

0
591

Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP powiedział dla TVN 24, że w okresie jesienno zimowym wstęp na teren targów będzie możliwy tylko dla osób zaszczepionych.

Prezes Kobierski uzasadnia decyzję tym, że nakłoni to do większego udziału wystawców i odwiedzających z krajów Europy Zachodniej. Dodaje, że 94% uczestników targów B2B to osoby zaszczepione.

Osoby niezaszczepione, które będą chciały wejść na teren targów będą mogły wykonać na miejscu szybki test i jeśli okaże się on negatywny, taka osoba będzie mogła uczestniczyć w organizowanych na terenie MTP imprezach targowych.

Reklama

W ostatnim czasie na terenie MTP zorganizowano wiele imprez w podobnym reżimie, co pokazało, że większość odwiedzających nie ma z tym problemu. Rozwiązanie takie funkcjonuje już w wielu krajach europejskich przez innych organizatorów imprez targowych.

Takie rozwiązanie ma zapobiec ponownemu „zamknięciu” branży targowej. W przeciwnym razie jeśli rząd zdecydowałby się na surowe ograniczenia w działalności, spodziewać się można fali bankructw firm z tej branży. Już dziś straty sektora szacuje się na kwotę około 3 mld złotych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.