Powstaje interaktywna mapa obiektów noclegowych

0
1002

Podczas konwencji programowej wiceminister Andrzej Gut-Mostowy zapowiedział, że powstaje interaktywna mapa obiektów noclegowych, która ma promować krajową turystykę.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii ma na początku lipca opublikować mapę na stronie internetowej turystyka.gov.pl. Będą na niej umiejscowione wszystkie legalnie działające obiekty noclegowe w Polsce.

Andrzej Gut-Mostowy
„Będą tam pokazane w sposób interaktywny i dynamiczny. To wielkie udogodnienie w warstwie informacyjnej. Będzie się można łatwo zorientować czy wyszukiwane obiekty działają legalnie i czy spełniają kryteria przypisane poszczególnym kategoriom obiektów noclegowych, jak hotele, pensjonaty i kempingi. Mapa pokaże też między innymi odległości między poszczególnymi obiektami.”

Mapa ma dać użytkownikom możliwość wyszukiwania obiektów m.in. po adresie, nazwie przedsiębiorcy czy rodzaju obiektu. Poza miejscami noclegowymi w serwisie będą dostępne informacje na temat okolicznych atrakcji. Bardzo ważnym elementem będzie również informacja czy dany obiekt realizuje bon turystyczny.

Nie doprecyzowano jak ministerstwo chce zachęcić użytkowników do korzystania z tego serwisu i jakie korzyści będą z tego płynęły. Jeśli będzie to tylko interaktywna mapa obiektów, to zastanawiamy się na sensem tego projektu. W takim wydaniu nie widzimy jak miałby on pomóc użytkownikom w wyborze miejsca noclegowego, ale także jak miałby pomóc właścicielom tychże obiektów. Czekamy na więcej szczegółów, może one odsłonią pełny obraz korzyści dla obu stron.

Mapa po za wersją na stronie internetowej będzie w przyszłości miała także wersję aplikacji do pobrania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.