Największy port na Mazurach ma nowego właściciela

1
3089
W dniu 21 grudnia w siedzibie Sądu Rejonowego w Giżycku odbyła się licytacja komornicza działki o powierzchni prawie 52 ha, znajdującej się nad jeziorem Sztynorckim. Na tej działce znajduje się legendarny port w Sztynorcie wraz z całym kompleksem noclegowo-gastronomicznym. Czyżby do portu zawinął nowy bosman z wizją rozwoju miejsca?

O kłopotach finansowych właściciela wiadomo było od kilku lat. Właściciel – spółka Alterco wraz ze spółkami powiązanymi kapitałowo, które były operatorami Sztynortu, były do tego stopnia zadłużone, że w hiptece działki w Sztynorcie wpisanych było wielu wierzycieli. Pierwsza licytacja komornicza miała się odbyć w 2014 roku, lecz została w ostatniej chwili z niejasnych powodów anulowana. W międzyczasie ówczesny Marszałek województwa jak i władze Węgorzewa snuły z plany rozwoju tego miejsca.

Spółki Alterco, jak i Tiga, która była operatorem Sztynortu ogłaszały wielokrotnie o zaawansowanych negocjacjach z potencjalnymi inwestorami, co nie doszło do skutku. Po latach kryzysu, doniesień medialnych, zapewnień spółki odnośnie zmian w Sztnorcie, majątek został w 21 grudnia zlicytowany i kupiony przez zupełnie nowych właścicieli.

Co zrobi z całym terenem nowy nabywca? Jeszcze nie wiadomo. Z nieoficjalnych przecieków wiemy, że miejsce odzyska blask i stanie się nowym modnym miejscem na Mazurach. Sztynort ma być przyjazny zarówno żeglarzom, jak i osobom chcącym odpocząć w nad jeziorem w komfortowych warunkach i zgodzie z naturą.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.