Pomysł Hotelu Nobilium na mural Wisławy Szymborskiej

0
813

Kilka dni temu w sieci powstała petycja do władz Krakowa, której autorzy apelują, by park, który powstanie przy ul. Karmelickiej, nosił imię Wisławy Szymborskiej. „Chcemy upamiętnić naszą Noblistkę i Honorową Obywatelkę Miasta Krakowa w najpiękniejszy możliwy sposób – tworząc park jej imienia” – piszą autorzy petycji, która – jak donoszą media – została podpisana już m.in. przez noblistkę Olgę Tokarczuk, reżyserkę Agnieszkę Holland czy Michała Rusinka, byłego sekretarza Szymborskiej.

Obok przyszłego parku (starania o to trwały od kilku lat) stoi także XX-wieczna kamienica, która kiedyś była domem mieszkalnym. W budynku, który został kupiony przez właścicieli rodzinnej, krakowskiej sieci Osti-hotele już w przyszłym roku otwarty zostanie pięciogwiazdkowy Hotel Nobilium.

Inicjatywę nadania parku, który powstaje przy ul. Karmelickiej, imienia Wisławy Szymborskiej przyjęliśmy z dużym zainteresowaniem. W związku z tym, że park ma powstać obok Hotelu Nobilium – naszej nowej inwestycji – to chcielibyśmy, aby na elewacji budynku, która w ramach prac także będzie odnowiona, powstał mural z wizerunkiem noblistki. Chcemy wystąpić z taką inicjatywą i pozwoleniem do Urzędu Miasta Krakowamówi Joanna Ostrowska, zarządzająca rodzinną siecią Osti-hotele, do której należy Nobilium.

Obiekt chcieliśmy uruchomić jeszcze w tym roku, ale obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa wstrzymała realizację kolejnych etapów inwestycji, a w konsekwencji przesunięcia daty otwarcia na wiosnę 2021 roku. Konkretny termin będzie uzależniony od rozwoju sytuacji i znoszeniem kolejnych ograniczeń – mówi Joanna Ostrowska, zarządzająca rodzinną siecią Osti-hotele, do której należą już mieszczące się w centrum Krakowa – Hotel Kossak przy Wawelu, odwiedzany przez zagranicznych i krajowych gości biznesowych oraz Hotel Senacki przy ulicy Grodzkiej, do którego przyjeżdżają turyści z zagranicy. Nobilum usytuowany przy ul. Karmelickiej ma być trzecim w portfolio rodzinnej marki.

Obiekt będzie miał kategorię hotelu pięciogwiazdkowego. Dla gości zostanie udostępnionych 46 pokoi, które będą mieszanką stylu nowoczesnego oraz art deco z motywem przewodnim pawiego pióra. W części podziemnej obiektu przewidziano strefę SPA oraz strefę fitness dopasowaną do potrzeb gości. Będzie także restauracja z autorską kuchnią Michała Kuduka. Ponadto obiekt będzie dysponował salami konferencyjnymi. Jakość, styl jak i niepowtarzalny klimat, jaki planujemy tutaj stworzyć będzie wyjątkowy i chcielibyśmy go już teraz pokazać naszym wspaniałym gościom. Dlatego najszybciej, jak to będzie możliwe, chcemy wrócić do pracy przy inwestycji – stwierdza zarządzająca rodzinną siecią Osti-hotele.

Prace związane z remontem budynku obejmą także odrestaurowanie elewacji kamienicy. Także od strony parkingu, gdzie planowany jest nowy park.

Inicjatywę nadania parkowi imienia Wisławy Szymborskiej przyjęliśmy z dużym zainteresowaniem. W związku z tym, że park ma powstać obok Hotelu Nobilium – naszej nowej inwestycji – to chcielibyśmy, aby na elewacji budynku powstał mural z wizerunkiem noblistki. Chcemy wystąpić z taką inicjatywą i pozwoleniem do Urzędu Miasta Krakowa – zapowiada Joanna Ostrowska. – Od samego początku planowaliśmy odrestaurowanie elewacji kamienicy i ponowne pokazanie jej walorów oraz piękna, co niewątpliwie wpłynie na polepszenie krajobrazu w tej części Krakowa. Mural już od jakiegoś czasu chodził mi po głowie, ale teraz stanowiłoby to świetne dopełnienie społecznej inicjatywy. Mamy nadzieję, że stanie się on punktem orientacyjnym, który chętnie będzie oglądany przez mieszkańców i turystów, a tym samym wpłynie na popularność samego parku – dodaje.   

Petycję „Tak dla parku im. Wisławy Szymborskiej” można znaleźć tutaj: https://www.petycjeonline.com/tak_dla_parku_im_wisawy_szymborskiej

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.