Pierwsza faza budowy warszawskiego hotelu marki Motel One zakończona

0
1273
Pod koniec maja na konstrukcji przy ul. Tamka 38 zawieszono wiechę, co jest symbolicznym zwieńczeniem pierwszej fazy budowy. To właśnie w centrum Warszawy powstaje premierowy w naszym kraju hotel marki Motel One. Zakończenie całej inwestycji przewidywane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Wykonanie najwyższego elementu konstrukcyjnego budynku powstającego naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina było okazją do świętowania dla przedstawicieli generalnego wykonawcy, firm Strabag Sp. z o.o. oraz Strabag Real Estate GmbH (SRE), architektów, a także podwykonawców. Oficjalna ceremonia odbyła się na terenie budowy.

„Kolejny realizowany przez nas projekt nabiera kształtów. Cieszymy się, że budowa na tak nietypowym terenie – w obszarze skarpy przy ul. Tamka jest bezpieczna, terminowa i nie uciążliwa dla mieszkańców stolicy. Nasz projekt hotelu realizowany jest zgodnie z planem, w zaledwie 9 miesięcy od wmurowania kamienia węgielnego świętujemy zawieszenie wiechy, zaś za niespełna 12 miesięcy planujemy jego otwarcie” – mówił Bogdan Zasada, dyrektor oddziału Strabag Real Estate w Polsce.

Kolejnym etapem będą prace elewacyjne, instalacyjne i wykończenie wnętrz. Jeśli wszystko nadal będzie postępować zgodnie z planem, już na początku 2019 premierowy w Polsce Motel One przyjmie pierwszych gości. Obiekt zaoferuje 333 komfortowo urządzone pokoje rozlokowane na dwunastu piętrach.

„Chciałbym przede wszystkim podziękować zespołowi za sprawne i bezpieczne prowadzenie prac. Dzięki dużemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy realizacja budowy, w samym centrum miasta o ścisłej zabudowie, przebiega zgodnie z harmonogramem. Podczas procesu budowlanego wykorzystujemy nowoczesne technologie i rozwiązania, ale przede wszystkim korzystamy z doświadczenia naszych partnerów z Grupy Strabag” – tłumaczył Dariusz Kolasa, dyrektor Budownictwa Ogólnego Strabag Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.