PHH apeluje do sieci o zaprzestanie działalności w Rosji i na Białorusi

0
1139

Polski Holding Hotelowy przyłączył się do apelu Ukraińskiej Izby Hotelowej (UHRA), aby międzynarodowe sieci hotelowe zaprzestały działalności w Rosji i na Białorusi.

„Tylko podjęcie wspólnych, zdecydowanych działań przez międzynarodowe korporacje może realnie przyczynić się do zatrzymanie agresji Rosji na Ukrainę. Pokażmy jako hotelarze naszą solidarność wobec Ukrainy i podejmijmy konkretne działania, dzięki którym cały świat dowie się o naszym sprzeciwie wobec toczącej się brutalnej wojnie na Ukrainie i wszystkich ludzkich cierpień i tragedii, które są jej wynikiem.”

Tylko podjęcie wspólnych, zdecydowanych działań przez międzynarodowe korporacje może realnie przyczynić się do zatrzymanie agresji Rosji na Ukrainę. Pójdźmy za przykładem dużych międzynarodowych firmy z innych branż, jak chociażby BP, Shell, Apple, McDonald’s, Ikea czy Coca-cola, które rezygnując ze swojej działalności w Rosji, dały jasny przekaz, po której są stronie, co oznacza, że nie stoją po stronie bezmyślnej masakry ludzi, pogwałcenia prawa międzynarodowego i podstawowych ludzkich zasad współżycia. Pokażmy jako hotelarze naszą solidarność wobec Ukrainy i podejmijmy konkretne działania, dzięki którym cały świat dowie się o naszym sprzeciwie wobec toczącej się brutalnej wojnie na Ukrainie i wszystkich ludzkich cierpień i tragedii, które są jej wynikiem”

Czy zatem PHH, w przypadku braku reakcji ze strony dużych sieci hotelowych, podejmie zdecydowane działania i wycofa się ze współpracy z tymi firmami w Polsce? Przypomnijmy, że wiele hoteli narodowego holdingu działa pod szyldami globalnych sieci hotelowych w ramach franczyzy.

To bardzo ważny gest ze strony państwowej spółki i pierwszy taki głos w polskiej branży hotelowej. Sprawę nagłaśniamy jako media już od kilku tygodni, choć trudno zauważyć, aby inne tytuły hotelowe zauważały tę sytuację. Liczymy, że teraz się to zmieni, a presja na duże sieci hotelowe przyniesie w końcu skutek i wycofają się one z biznesu w Rosji i Białorusi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.