Minister Zdrowia: „najlepsze rozwiązanie to przedłużenie obostrzeń”

0
960

Adam Niedzielski był gościem wieczornego programu w Polsat News, podczas którego powiedział, że jest zdecydowanym zwolennikiem przedłużenia obowiązujących obostrzeń.

Adam Niedzielski, minister zdrowia
„Będziemy o tym dokładnie rozmawiali jutro o 10:00 pod przewodnictwem premiera.

Rzeczywiście z punktu widzenia sytuacji w szpitalach, to z mojego punktu widzenia najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem jest przedłużenie obostrzeń, ale my będziemy dokładnie rozmawiali o tym jutro o 10 pod przewodnictwem premiera. Na razie myślę, że nie ma przestrzeni do regionalizacji obostrzeń. Na razie jest chyba najbardziej sensownym i racjonalnym rozwiązaniem przedłużenie tego z czy mamy do czynienia.

Jeżeli przemieszczaliśmy się w czasie świąt, nie zachowaliśmy reguł bezpieczeństwa, to oczywiście trzeba się spodziewać, że będzie niestety drugi oddech trzeciej fali. To będzie oznaczało przyspieszenie, więc w kolejnym tygodniu będziemy widzieli jak wygląda przyrost zachorowań. Wtedy też będziemy zastanawiali się jakie są konsekwencje świąt.

Przede wszystkim będziemy jeszcze patrzyli jak wyglądają zlecenia w POZ na testowanie, bo jest to wskaźnik, który nam najwięcej powie jeżeli chodzi o dalszy przebieg, czy będziemy mieli przekroczenie poziomu 70 tys., jaki był odnotowywany wtedy, kiedy mieliśmy najwięcej zachorowań. Jutro zostanie podjęta decyzja, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj