Subway z największą liczbą lokali na świecie

0
1873
Popularna amerykańska sieć barów szybkiej obsługi zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby posiadanych lokali. Pozostałe sieci, takie jak McDonald’s czy Starbucks, zostały daleko w tyle.

Biznesowa stacja CNBC podała informację, że w 2017 roku Subway miał w swoim portfolio 43912 lokali na całym świecie. Pod tym względem pokonał takich gigantów, jak McDonald’s oraz Starbucks, z wynikami kolejno: 37241 i 27339 restauracji. Te liczby nie do końca oddają jednak kondycję, w jakiej znajduje się przedsiębiorstwo ze stanu Connecticut.

W ciągu ostatnich pięciu lat McDonald’s i Starbucks znacząco zwiększały bowiem swoją sprzedaż, a Subway notował spadki. Było to równoznaczne z likwidacją lokali – w 2016 roku zostało ich zamkniętych 350, rok później już 800, a w obecnym kolejne 500.

Według analityków z branży przyczyną może być zwłaszcza brak innowacyjności Subwaya. Inne sieci stale się rozwijają, tworzą nowe koncepty, urozmaicają menu i wprowadzają nowe produkty. Subway natomiast nie przykłada należytej wagi do tych kwestii i tym samym zaczyna odstawać od konkurencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.