Subway z największą liczbą lokali na świecie

0
1014
Popularna amerykańska sieć barów szybkiej obsługi zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby posiadanych lokali. Pozostałe sieci, takie jak McDonald’s czy Starbucks, zostały daleko w tyle.

Biznesowa stacja CNBC podała informację, że w 2017 roku Subway miał w swoim portfolio 43912 lokali na całym świecie. Pod tym względem pokonał takich gigantów, jak McDonald’s oraz Starbucks, z wynikami kolejno: 37241 i 27339 restauracji. Te liczby nie do końca oddają jednak kondycję, w jakiej znajduje się przedsiębiorstwo ze stanu Connecticut.

W ciągu ostatnich pięciu lat McDonald’s i Starbucks znacząco zwiększały bowiem swoją sprzedaż, a Subway notował spadki. Było to równoznaczne z likwidacją lokali – w 2016 roku zostało ich zamkniętych 350, rok później już 800, a w obecnym kolejne 500.

Reklama

Według analityków z branży przyczyną może być zwłaszcza brak innowacyjności Subwaya. Inne sieci stale się rozwijają, tworzą nowe koncepty, urozmaicają menu i wprowadzają nowe produkty. Subway natomiast nie przykłada należytej wagi do tych kwestii i tym samym zaczyna odstawać od konkurencji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.