Od 8 stycznia restauracja „U Trzech Braci” w Cieszynie przyjmuje gości – na nogi postawiona cała komenda policji

0
905

Kilka dni temu właściciele lokalu „U Trzech Braci” w Cieszynie na Śląsku poinformowali, że od 8 stycznia w restauracji będzie można zjeść na miejscu. „Otwieramy stacjonarnie w piątek 8.01.2021 o godz. 16:00. Zapraszamy” – czytamy na profilu lokalu. W niedzielę w obronie restauratorów, którzy nie zamierzają poddać się zakazom, stanął poseł Lewicy Przemysław Koperski.

Jest obowiązująca od 1995 r. swoboda prowadzenia działalności gospodarczej i na tym się opieramy. To nam daje prawo do tego, co robimy. A tu nagle pojawia się jakieś rozporządzenie stojące w sprzeczności z zapisami konstytucji. I dlatego postanowiliśmy kontynuować naszą działalność – mówi na łamach „Dziennika Zachodniego” Tomasz Kwiek, współwłaściciel restauracji U Trzech Braci w Cieszynie.

Do restauracji Trzech Braci skierowano liczne oddziały policji – kilkudziesięciu policjantów i 10 radiowozów by podjąć próbę legitymowania kilku klientów lokalu. Dzisiaj interweniowałem na miejscu – Policja właśnie wycofała się z Restauracji i okolic Teatru, jutro będę wnioskował o wyjaśnienia do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach – napisał wczoraj na Facebooku poseł Koperski.

Już teraz restauracja „U Trzech Braci” zabezpiecza się przed ewentualnymi konsekwencjami. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, właściciele pozbyli się pieniędzy z firmowego konta, by sanepid nie mógł ściągnąć ewentualnych kar. Ruszyła również internetowa zbiórka na opłacenie mandatów. Uzbierano już prawie 4 tys. złotych. „Jesteśmy pierwszą i jedyną otwartą restauracją w Cieszynie” – można przeczytać w opisie zbiórki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.