Nowa sieć ośrodków turystycznych

0
1034
Fot.: Balance Park

Balance Park, tak nazywa się pierwszy z kilku obiektów noclegowych, które będą oferowały modułowe, przenośne domki wykorzystujące rozwiązania ekologiczne.

Projekt zakłada, że wszystkie inwestycje będą prowadzone w zgodzie z przyrodą, a więc mają współgrać z otaczającą je przyrodą, dać możliwość relaksy turystom w otoczeniu przyrody oraz wykorzystywać ekologiczne rozwiązania. W pierwszej inwestycji Balance Park – Ustronie Morskie będzie zbudowanych 16 domków modułowych. Każdy będzie wyposażony w panele fotowoltaiczne, system zbioru deszczówki czy rozwiązania typu smart home.

W ośrodku będzie także centralne miejsce, które będzie pełniło rolę placu zabaw dla dzieci, a wieczoram zamieni się w kino.

Rafał Nowakowski, założyciel spółki CubeEco, do której należy Balance Park
„Balans narodził się z potrzeby bycia “bliżej” siebie, natury, a jednocześnie stworzenia alternatywy dla dużych ośrodków hotelowych. Pragniemy nadać turystyce nowy świadomy kierunek, zwrócić uwagę na aspekty ekologiczne i stworzyć sieć campingów, które będą odznaczały się nie tylko wysokim poziomem komfortu, ale także niskim wpływem na środowisko. Tworzymy miejsce zrównoważonej turystyki bliższej naturze ludzkiej, jak i tej ekologicznej.”

Obiekt będzie zlokalizowany w Ustroniu Morskim na działce o powierzchni 0,5 ha. Do morza goście będą mieli do pokonania drogę długości jednego kilometra, zaś do centrum miejscowości 2,5 km. Jak twierdzi inwestor to zapewni gościom ciszę i spokój.

W pierwszej inwestycji znajdzie się 13 domków dla gości, każdy o powierzchni 55 mkw. Oferować będą salon z aneksem, dwie sypialnie, łazienkę oraz 20 m tarasu. Układ urbanistyczny zaplanowała Joanna Madejowicz, za design odpowiadała Marta Nowakowska z Archnet.

Kolejne obiekty mają znaleźć się w Kotlinie Kłodzkiej i na Mazurach. Ideą inwestora jest stworzenie sieci, która będzie oferowała wypoczynek w różnych lokalizacjach w Polsce, ale o tym samym standardzie. Domki będą dostępne w systemie condo, a więc goście poza pobytem będą mogli również stać się inwestorami z opcją pobytu właścicielskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.