Niedzielski: restrykcje nie miałyby dosyć dużej skuteczności

0
934

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie w TVP INFO powiedział, że w najbliższym czasie musimy się liczyć ze wzrostem liczby zakażeń, ale jednocześnie zaznaczył, że kolejne ruchy restrykcyjne nie miałyby dosyć dużej skuteczności.

Adam Niedzielski, Minister Zdrowia dla TVP INFO
„Patrząc na specyfikę Polski, wydaje się, że kolejne ruchy restrykcyjne nie miałyby dosyć dużej skuteczności, czyli ta wartość dodana, byłaby raczej mała. Natomiast koszty społeczne na pewno byłyby duże. I nie mówię tutaj tylko o reakcji, ale także o tym, że każda restrykcja oznacza ograniczenie życia gospodarczego, społecznego. To też ma bardzo realne koszty”.

Czy to oznacza, że rząd nie planuje wprowadzania obostrzeń nawet w przypadku wysokiej liczby dziennych zakażeń? Tego niestety nie dowiemy się do samego końca. Jednak możemy zauważyć, że rząd bardzo ostrożnie tym razem będzie podejmował swoje decyzje, szczególnie mając na uwadze to co się stało po wprowadzeniu surowych ograniczeń w Austrii czy Holandii, gdzie pojawiła się duża skala protestów społecznych.

Reklama

Minister Niedzielski poinformował także o sytuacji w szpitalach. Na razie nie ma powodów do obaw, jest ona bardzo stabilna. Dziś zajętych jest około 80% dostępnych łóżek covidowych, co jak wskazuje minister pokazuje, że są one bardzo dobrze zarządzane przez wojewodów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!