ELFY – akcja charytatywna polskiej branży eventowej

0
901

Od 9 lat członkowie, partnerzy oraz przyjaciele Stowarzyszenia Branży Eventowej spotykają się na charytatywnej akcji ELFY SBE. Z roku na rok akcja przynosi coraz lepsze rezultaty, coraz więcej zaangażowanych darczyńców i jednocześnie coraz więcej szczęśliwych serc obdarowanych. Ten rok to również zmiana dla samych ELFÓW SBE bo dzięki zaangażowaniu Agencji Power został przeprowadzony rebranding logotypu akcji.

W tym roku gremium członków zadecydowało, że pomoc kierowana będzie do najbardziej potrzebujących podopiecznych z dwóch ośrodków: Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku oraz Keja Dom dla Dziecka w Biskupcu. 10 grudnia 2019 roku, przedstawiciele branży eventowej, spotkają się w Klubie Stodoła na gali charytatywnej by przekazać podopiecznym ośrodków dary i przedmioty, które dedykowane są pod konkretne potrzeby tychże ośrodków.

Tegoroczna lista przedmiotów jest bardzo długa. Organizatorzy akcji zdecydowali się wybrać dwa ośrodki, ponieważ każdy z nich wymaga zaangażowania oraz pochylenia się nad losem podopiecznych.

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, przyjmującym noworodki i niemowlęta w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców. Jego działalność służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa. Nadrzędnym celem IOP jest jak najszybsze przywrócenie rodziny noworodkom i niemowlakom znalezionym w oknach życia, zostawionym w szpitalach poprzez umożliwienie powrotu do rodziców biologicznych lub powierzenie rodzinie adopcyjnej lub zastępczej. Wśród potrzebnych rzeczy znajdują się termometry, mikrofalówka, prześcieradła i wiele innych. Lista dostępna jest na stronie www.sbe.org.pl w zakładce ELFY.

KEJA. Dom dla Dziecka w Biskupcu to drugi ośrodek, któremu Stowarzyszenie Branży Eventowej postanowiło pomóc. Placówka odpowiada za zapewnienie opieki oraz wychowania dzieciom, które są całkowicie lub czasowo pozbawione opieki rodziców.

Są to dzieci umieszczone głównie po interwencjach policyjnych, na podstawie postanowień sądów, ale również na prośbę rodziny, która ze względu na różne przyczyny zdecydowała się oddać je pod opiekę ośrodka.

Wychowankowie są w pełni samodzielni. Sami sprzątają, gotują i piorą wg grafiku ustalonego przez wychowawców. Obecnie w placówce znajduje się szesnaścioro dzieci w wieku od 9 do 19 lat.

Tu należy dostarczyć wszystko, co jest niezbędne po narodzinach ( ubranka, pajace, body, czapeczki, kombinezon na zimę itp.), pieluszki muślinowe i flanelowe, śpiworek i pościel do wózka, pościel na zmianę do łóżeczka, ochraniacz na łóżeczko i wiele innych rzeczy, których lista dostępna jest na stronie www.sbe.org.pl w zakładce ELFY.

W tym roku podjęliśmy decyzję o akcji wolontariackiej gdzie reprezentanci firm członkowskich w styczniu 2020 odwiedzą ośrodek i przeprowadzą w nim remont. W tym celu potrzebne będą również ( gips, panele podłogowe, kontakty, gniazdka – do 8miu pokoi i wiele przedmiotów potrzebnych do remontu mieszkania)

Lista wszystkich potrzebnych rzeczy oraz dokładny opis akcji, ośrodków oraz podopiecznych dostępna jest na stronie www.sbe.org.pl. Wszystkie pytania w jaki sposób można pomóc należy kierować na email: [email protected]

Stowarzyszenie Branży Eventowej zaprasza artystów i partnerów biznesowych do wzięcia udziału w akcji. Otwiera również drzwi gali dla reprezentantów firm przemysłu spotkań bo każde dobre serce jest mile widziane i potrzebne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.