Nie wpuścili na pokład samolotu ponad 3000 pasażerów – zgodnie z prawem

0
930

Amerykański Departament Transportu poinformował, że w okresie od lipca do końca września linia American Airlines nie wpuściła na pokład ponad 3400 pasażerów…a wszystko z powodu overbookingu, co za tym idzie zgodnie z prawem.  

Jak tłumaczy się zatem przewoźnik? American Airlines wskazuje przede wszystkim na problemy operacyjne i flotowe – z powodu sporu ze związkiem zawodowym mechaników i uziemienia Boeingów 737 MAX przewoźnik często musiał zmieniać samoloty na mniejsze i w efekcie… nie wszyscy pasażerowie mogli polecieć w wybranym terminie – podaje portal fly4free.

Czy rzeczywiście to jedyny powód? A może overbooking jest po prostu dla przewoźnika korzystny. Często zdarza się, że nie wszyscy pasażerowie docierają na swój lot. Wtedy do odprawy staje kolejna osoba z kolejki. Co w sytuacji kiedy pojawią się wszyscy…cóż wówczas pozostaje szukać ochotników na przebukowanie lotu. Jeśli takowi się nie znajdą, to przewoźnik ustali priorytety i sam wskaże osoby, które danym lotem polecieć muszą.

Czy takie praktyki są zgodne z prawem? Tak są. Natomiast czy zgodne z poszanowaniem pasażera…tu już pojawiają się wątpliwości. Należy zwrócić uwagę , że popularne tanie linie lotnicze również stosują takie metody. Jak uniknąć zmiany terminu lotu jeśli nie mamy na to ochoty? Warto pojawić się wcześniej na odprawie. Jako ostatni w kolejce mamy znacznie mniejsze szanse, jeśli przewoźnik, z którym zamierzamy lecieć sprzedał więcej biletów niż jest przewidzianych miejsc w samolocie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.