Nawet 100 tys. miejsc dla uchodźców z Ukrainy od Airbnb

0
996

Airbnb.org ogłasza, że współpracuje z wieloma nowymi międzynarodowymi i regionalnymi organizacjami non-profit działającymi na miejscu, by zaoferować darmowe, tymczasowe zakwaterowanie nawet 100 000 uchodźców uciekających z Ukrainy. Do tej pory, prawie 11 000 osób otrzymało tymczasowe zakwaterowanie za pośrednictwem Airbnb.org w Europie, w ramach działań Airbnb.org mających na celu pomoc osobom uciekającym z Ukrainy.

Choć Airbnb.org współpracuje z organizacjami, które wspierają wszystkich uchodźców, niezależnie od ich narodowości, rasy, pochodzenia etnicznego czy sposobu identyfikacji, te organizacje pozarządowe, z którymi współpracuje Airbnb.org, są szczególnie zaangażowane w pomoc osobom z marginalizowanych społeczności, które uciekają z Ukrainy, w tym studentom z Afryki, osobom cierpiącym na rzadkie choroby i ich rodzinom oraz osobom identyfikującym się jako LGBTQIA+.

Działania te opierają się na współpracy Airbnb.org z wieloma innymi organizacjami na całym świecie. Airbnb.org nadal wspiera Międzynarodową Organizację ds. Migracji, HIAS, Nova Ukraine i Save the Children Sweden oraz współpracuje z rządem Niemiec, by zapewnić osobom uciekającym z Ukrainy darmowe, krótkoterminowe mieszkania w całej Europie. Airbnb.org koordynuje również działania bezpośrednio z rządem federalnym USA, by wesprzeć jego zobowiązanie do przyjęcia do 100 tys. uchodźców uciekających z Ukrainy do USA.

Airbnb.org jest wdzięczne za nieustającą, ogromną hojność Gospodarzy na Airbnb, jak również innych osób z całego świata, które chcą wesprzeć ten wysiłek. Do tej pory ponad 33 000 osób zgłosiło chęć udostępnienia swoich domów uchodźcom poprzez Airbnb.org, w tym ponad 20 000 w Europie i prawie 7 000 w USA.

Każdy, kto jest zainteresowany wsparciem inicjatywy Airbnb.org mającej na celu pomoc uchodźcom uciekającym z Ukrainy, może wejść na stronę airbnb.org/help-ukraine, by się zaangażować, m.in. oferując darmowe lub zniżkowe pobyty lub przekazując darowizny na rzecz Airbnb.org. Współzałożyciele Airbnb – Brian Chesky, Joe Gebbia, Nathan Blecharczyk i jego żona Elizabeth – zobowiązali się osobiście do wyrównania do 10 milionów dolarów w datkach na Airbnb.org w okresie od 15 marca 2022 r. do 30 kwietnia 2022 r.

Na chwilę obecną Airbnb.org nie oferuje mieszkań bezpośrednio osobom indywidualnym. Airbnb.org współpracuje z innymi partnerami non-profit, którzy organizują pobyty dla gości-uchodźców. Dodatkowe informacje na temat programu będą udostępniane na stronie airbnb.org/help-ukraine.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.