Będzie kolejna tarcza dla najbardziej dotkniętych branż!

0
3959

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił informację o tym, że będzie kolejna tarcza finansowa dla najbardziej dotkniętych branż. Przekazał także informacje o dodatkowych ulgach dla przedsiębiorców.

Najpóźniej do czwartku rząd ogłosi nowe obostrzenia na kolejne dwa tygodnie. Tutaj pojawia się wiele informacji czego będą one dotyczyły, ale wszystko wskazuje na to, że nałożone zostaną zasady bardzo podobne do tych, które obowiązywały wiosną 2020 roku. Mogą zostać zamknięte wszystkie sklepy z wyjątkiem niezbędnych artykułów do życia, sklepy spożywcze, apteki, drogerie, stacje benzynowe. Mogą też być wprowadzone dodatkowe zasady dotyczące przemieszczania się.

Premier Morawiecki zapowiedział, że ruszy dodatkowa tarcza finansowa dla przedsiębiorców z najbardziej dotkniętych branż. Wspomniał tu hotelarstwo, gastronomię czy sektor turystyczny. Nie wiemy czy premierowi chodzi o nową tarczę 3.0 PFR czy o przedłużenie obecnie obowiązującej tarczy branżowej, która dotyczy ściśle określonych kodów PKD.

Ważną deklaracją, a w zasadzie decyzją, jest umorzenie w 100% zwrotu subwencji z tarczy 1.0 PFR dla przedsiębiorców. Pierwotnie firmy, które otrzymały subwencję miały zwracać co najmniej 25% jej wartości. Zapowiadane decyzje dotyczące umorzeń rozpoczną się po 29 kwietnia br. Łączna wartość umorzeń wyniesie około 7 mld zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.